Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Úžasné soundtracky počítačových her. Pokračujeme! Ukázky uvnitř!

Redakce

Redakce

13. 4. 2010

Úžasné soundtracky počítačových herVzhledem k solidní odezvě na první díl našeho pojednání o herní muzice, dovolujeme si vám dnes přinést malé pokračování. Vypíchněme si dalších pět nesmírně kvalitních kousků, které – alespoň soudě dle reakcí autora – jsou subjektivně přitažlivé a uchu lahodící. Pozor, připravte si naslouchátka a zbystřete svůj zrak.

Úžasné soundtracky počítačových her

Assassin‘s Creed II (2010)

AC2 vyvolává v s poslední době spoustu diskuzí. Ne snad ani o hře samotné, jako spíše o její ochraně. Nová „ubisofťácká“ obrana proti pirátům, způsobuje špatné spaní jak softwarovým zlodějům, tak platícím hráčům. Nám ale jde o hudbu a o tu se zde postaral geniální Jesper Kyd. No, posuďte sami. Vážně nádhera.

Dragon Age (2009)

Vítejte v pohádkovém středověku. Je plný draků, elfů, trpaslíků a… krvavých soubojů. Ano, není to až taková pohádka. Kvalitu titulu potvrzuje fakt, že je od slavných Bioware (tvůrci bombastického Mass Effectu). Ústřední song má na svědomí Inor Zur. Je z něj přímo cítit, jaký že je ten středověký svět.

Quake III Arena (1999)

Abychom nezůstávali jen u vážné hudby, nakročíme na chvíli k metalu. Multiplayerového boha, Q3A, netřeba představovat. Soundtrack mají výhradně na starosti opět Sonic Mayhem (pro Quake 2 viz předchozí díl). Nicméně níže uvedená hudební ukázka ze závěrečných titulků je od Billa Browna (i on se podílel na Q2).

Machinarium (2009)

Poslední dvě hry jsou klenoty tvořící hranici mezi freeware a komerční scénou. A Machinarium mají navíc na starosti zlaté české ručičky. Muziku má na svědomí Tomáš Dvořák. Bohužel, samostatná hudba tolik neosloví. Ale v gamesce o malém robotovi (místy velmi smutné, možná až depresivní) dokonale sedí a tváří se líbezně. Inu, poslechněte si.

Braid (2008)

Na první pohled obyčejná plošinovka. Zdání klame. Hrátky s časem, hudební podbarvení, jednotlivé levely. Popsat atmosféru Braidu někomu, kdo ho nehrál, je skoro nemožné. Tahle hra vybočuje z řady a bere dech. Nutno ale dodat, že soundtrack není dělaný přímo pro ni.

Co dodat na závěr? Pokud se vám i dnešní ochutnávka bude líbit, můžete se těšit na pokračování této tematické série.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Úžasné soundtracky počítačových her. Pokračujeme! Ukázky uvnitř!