Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Úžasné soundtracky počítačových her

Redakce

Redakce

6. 2. 2010

Nejdůležitější aspekty hry: Hratelnost… grafika… příběh…a… hudba. Abyste si nemysleli, že se zabýváme jen freeware scénou a okolní svět je pro nás neznámý, schválně si budeme povídat spíše o hrách komerčních. Naznačíme si zde ty nejlepší herní hudební počiny, které nám kdy byly pro naše ouška naservírovány.

Tomb Raider: The Last Revelation (1999) – Peter Connelly, dvorní skladatel firmy Core Design, tehdy připravil špičkový hudební doprovod pro čtvrtý, a možná nejlepší díl slavné série s krásnou archeoložkou Larou Croft v hlavní roli.

Call of Duty: Modern Warfare 2 (2009) – Skáčeme o dlouhých 10 let dopředu a máme tu čest s možná nejlepším soundtrackem herní historie. Hudbu nesložil nikdo jiný než slavný Hans Zimmer. Ano, ten Hans Zimmer, jehož hudbu známe z filmů jako Gladiátor, Poslední samuraj, Temný rytíř, Šifra mistra Leonarda a mnoha dalších.

Zaklínač (2007) – Nezůstávejme jen u vážné hudby. V tomto perfektním polském RPG sice převažuje líbezná středověká hudba, nicméně neméně úchvatná je titulní píseň legendární, rovněž polské skupiny Vader. Drsná hra. Drsný song.

Mirror’s Edge (2008) – Ubereme trochu plynu a poslechneme si velmi hezkou píseň od švédské zpěvačky (s typicky švédským jménem :D) Lisy Miskovsky – Still Alive k velmi originálnímu Mirror’s Edge.

Sacred 2 (2008) – Zpátky k RPG. Zpátky k metalu. Zde se o stěžejní píseň k povedenému fantasy postarali němečtí Blind Guardian. A že se jedná o fest povedenou hitovku. Nebojíme se říci, že jedna z nejlepších od výše zmíněných Blindů.

Quake 2 (1997) – No a na závěr jednu legendu. Soundtrack ke Quakeovi je pro mnohé srdeční záležitostí. Můžeme prásknout, že jeden z našich redaktorů ho poslouchá jak doma, tak na cestách ve svém mp3 přehrávači a považuje ho za plnohodnotné hudební album. O instrumentální kytarovou smršť se postaral Sonic Mayhem. Míra, do jaké je vyšperkovaná každá z více než 15 skladeb (počítáme-li tedy i ty z datadisků), je až neuvěřitelná. Zkrátka dobrý poslech.

A našlo by se určitě spousta dalších pěkných písní. Určitě i vy tady nějaký pěkný kousek postrádáte. Co takhle se o něj s námi podělit v diskusi?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Úžasné soundtracky počítačových her