Menu
TOPZINE.cz
Duševní zdraví

Už žádné výmluvy! je kniha o tom, jak se plní sny

Taťána Kročková

Taťána Kročková

13. 10. 2011

Přepadá vás někdy nechutný pocit závisti při pohledu na všechny ty, kteří si dokázali splnit své sny, a ptáte se, proč zrovna vám se nic nedaří? Myslíte si, že tito šťastlivci dostali něco navíc? Omyl. Všichni máme stejné možnosti a záleží na každém z nás, jak se svým životem naloží.

Knihu také podpořily známé herečky Martha Issová, Lenka Vlasáková a Lenka Krobotová, Zdroj: Keltner publishing s.r.o.

Chcete-li změnit svůj život nebo motivovat svoje děti k tomu, aby se zbavily strachu a všech pochybností a něco v životě dokázaly, pořiďte si knížku Už žádné výmluvy! od uznávaného odborníka a autora bestsellerů Dr. Wayna W. Dyera. Za všemi neúspěchy a nevyužitými či promarněnými šancemi stojí výmluvy, které jen zakrývají nedůvěru ve vlastní schopnosti nebo strach.

Bohatě ilustrovaná knížka je určena primárně dětem ve věku od 4 do 10 let, avšak ponaučení si z ní dokáže vzít i dospělý. Na příběhu malého chlapce autor poukazuje na všechny vnější překážky, které člověku pouze zdánlivě znemožňují jít si za svým životním snem. Kniha pomáhá odstranit negativní smýšlení a výmluvy, naopak podporuje sebevědomí, důvěru ve vlastní schopnosti a vůli něco v životě dokázat.

Už žádné výmluvy!

Podtitulem knihy je motto „Co teď říkáš, to pak prožíváš.“ Autor ukazuje, jakou moc má smýšlení lidí a jakým způsobem si lidé sami utvářejí své životy. Věří-li člověk tomu, že dokáže na své cestě dojít k cíli, a dostává-li ze všech stran povzbuzení, svého cíle skutečně dosáhne. Člověk plný strachu a negativního smýšlení podléhající nepřízni okolí nemá valnou šanci na úspěch.

Kniha nabízí silnou motivaci pro každé dítě na cestě za jeho životním snem a pomáhá rodičům uvědomit si, jaké škody páchají na vlastních dětech svými negativistickými řečmi a odstrašujícími příklady.

Ať už jste dospělými či dětmi a od svého okolí slýcháte cokoli, jste to jenom vy, kdo má tu moc jít si za svým snem. Je to váš život a vaše rozhodnutí. Jediné, čeho se musíte zbavit, jsou výmluvy, které vám brání získat to, co chcete. A tahle kniha vás to naučí.

Název: Už žádné výmluvy!
Název v originále: No Excuses!
Autor: Dr. Wayne W. Ryder
Ilustrace: Stacy Heller Budnick
Překlad: Monika Tomíčková
Počet stran: 32
Vazba: pevná
Nakladatelství: KELTNER Publishing s.r.o. 2011
Doporučená cena: 184,- Kč
Hodnocení: **** (90%)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Už žádné výmluvy! je kniha o tom, jak se plní sny