Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Už počtvrté Česko a Slovensko odhalovaly talent. A mnoho ho skutečně našly

Petra Duhajská

Petra Duhajská

20. 9. 2010

FOTO: Česko Slovensko má talentPo letech různých talentových show a podobných soutěží už se pomalu začíná šířit skepse a pesimismus. Někoho možná nepřesvědčily ani první tři večery s show Česko Slovensko má talent. Pokud ale přesto usedl k televizi znovu i tuto neděli, s velkou pravděpodobností byl přece jen donucen změnit názor a uznat, že nějaký talent v naší kotlině a mezi slovenskými horami rozhodně dřímá. A není ho málo.

FOTO: Česko Slovensko má talent

Původní davy soutěžících se postupně tenčí, Zdroj: TV Prima

Asi největší výhodou a nevýhodou zároveň soutěže Česko Slovensko má talent je ono nespecifikování hledaného talentu. Klady jsou jasné – diváci se nenudí, mnohokrát jsou i s porotou velice příjemně překvapeni, prostor dostanou i neznámé druhy umění, sportů a podobně. A režiséři televizních přenosů dbají na to, aby v každém díle byly k vidění nějaké ty kuriozitky. Zápor je hlavně v tom, že hodnocení je v takovémto případě opravdu velice obtížné. Někdy ale není o čem dumat.

Opravdový talent nepotřebuje nic víc než svůj talent

Každý soutěžící samozřejmě přistupuje k soutěži po svém. Někdo (se) chce hlavně bavit, někdo bojuje s nervozitou, jiný sází na mnohdy až nezdravé sebevědomí. Už několikrát jsme ale mohli být svědky toho, jak na jeviště nastoupí soutěžící který (která) na první pohled nepůsobí jinak než ostatní. Skromně se představí a bez nějakých velkých cavyků se pustí do svého dvouminutového vystoupení. A na jeho konci jsou diváci v sále na nohou a porota nešetří slovy chvály. Opravdový talent si vystačí sám.

FOTO: Long Vehicle Circus

Zebry na chůdách

Ti nejlepší, které jsme mohli 19. září vidět

Sedmiletý tanečník Jarko Krigovský. Naprosto okouzlujících způsobem bez špetky nervozity si povídal s porotou, usmíval se jako sluníčko, ale hlavně… tančil tak, až Jan Kraus přemýšlel nad tím, jestli není Jarko za dítě jen převlečený.

Kateřina Fialová nejprve s úsměvem informovala, že je mistryně světa a dvojnásobná mistryně Evropy ve stepu a potom už bez problémů učarovala každému v sále a patrně i u televizní obrazovky svým vystoupením. Se třemi ano tato třináctiletá dívka odešla do zákulisí, kde si ještě zaimprovizovala s rytmickou podporou Jakuba Prachaře.

Švýcarka Julia Maria Sakar byla další z těch, kteří ukázali, že talent je v člověku už od dětství. Lucie Bílá ocenila zejména její vyzrálý hlasový projev a výběr písně. I na Jana Krause a Jara Slávika udělala její interpratace písně Stop, kterou proslavila zpěvačka Sam Brown, silný dojem. Slovenský producent vyjádřil svou chválu v němčině a poslal třináctiletou Julii do dalšího kola.

Originalita, odvaha, fantazie

Kromě tance a zpěvu je samozřejmě místo i na spoustu dalších talentů. Někteří soutěžící sázejí očividně jen a jen na neobvyklost svého vystoupení, ale i v těchto případech nakonec vykrystalizují ti nejlepší.

Překvapení čtvrtého večera ČSMT

Chichi Tornado přesvědčila i Jara Slávika, který přiznal, že travesti show opravdu nemá rád. Chichina Tina Turner byla opravdu královská. Trochu chlupatější než originál, ale se stejnou jiskrou. „Publikum vás sežralo a já taky,“ shrnula to Lucie Bílá.

Fakírská show Dua Aratron Aspis sice Lucku Bílou vyděsila tak, že nám zpěvačka už poněkolikáté předvedla, jak pěkně umí ječet, ale vysloužila si trojité ano. Uvidíme, jestli příště duo opět přinese i svého albínského hroznýše Luňáka.

„Čytři zebry na chůdách,“ tak charakterizoval Jakub Prachař taneční skupinu Long Vehicle Circus. A zebry, tedy spíš zebřáci si získali publikum nejen svým tancem a tím, že se ze země dokázali dostat zpět na „nohy“, ale i vtipem a bezprostřední nakažlivou radostí.

FOTO: Chichi Tornado

Chlupatá Tina Turner

K vidění toho samozřejmě bylo mnohem víc, ale i ti, kteří všechna castingová kola nestihli, se nemusejí bát, že o něco přijdou. Již brzy se mohou těšit na Velký třesk, ve kterém se ti, kteří si v prvních kolech vybojovali postup, budou muset o své další účinkování v soutěži pořádně poprat. Nadále můžete aktuální informace a reportáže sledovat v našem speciálu věnovanému soutěži Česko Slovensko má talent.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Už počtvrté Česko a Slovensko odhalovaly talent. A mnoho ho skutečně našly