Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Uvítejte jaro netradičně, třeba podzimní poezií Radka Malého

Simona Köhlerová

Simona Köhlerová

16. 3. 2011

FOTO: Klasický indický tanec

S básnickou sbírkou Radka Malého Listonoš vítr přijde do Olomouce vánek, který rozfouká jarní únavu a přinese besedu s jejím autorem. Tím však lákavý výběr nekončí – vzdálená historie se vám přiblíží při autogramiádě Ivany Špičkové, exotická Indie zas v rámci indicky komponovaného večera.

FOTO: Klasický indický tanec

Klasický indický tanec, Zdroj: en.wikipedia.org, Autor: Ramesh Lalwani.

Ivana Špičková představí svůj román Slovem a mečem na autogramiádě v prostorách knihkupectví Barvič a Novotný (Česká 13, Brno) 16. března od 17 hodin. Tento román z doby antického Řecka je autorčinou prvotinou a začal vznikat již za dob jejích studií v USA. Román není zajímavý pouze místem a dobou, ve kterých se odehrává děj, ale i zápletkou zakládající se na setkání dvou lidí z nepřátelských válečných táborů.

Básně za doprovodu indického tance

Lahůdku z úplně jiné kulturní oblasti připravila Městská knihovna Studénka (Armády generála L. Svobody 70, Studénka). Večer indické poezie a indického tance se koná 17. března od 18 hodin. Verše bengálského básníka Rabíndranátha Thákura, nositele Nobelovy ceny za literaturu, budou recitovat členové literárního seskupení Slunovrat a tancem je doprovodí skupina Habibi.

Pořadatelé z Literární sekce Vlastivědného muzea Olomouc (nám. Republiky 5, Olomouc) vás srdečně zvou na předjarní besedu o podzimní knížce Radka Malého Listonoš vítr. Jedinečné básnické pásmo tvoří dokonalý celek společně s ilustracemi Pavla Čecha. Další komentář není třeba, protože vše co byste se rádi dozvěděli, doplní autor 17. března od 17 hodin v Olomouci.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Uvítejte jaro netradičně, třeba podzimní poezií Radka Malého