Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Uvedení Hobita odloženo!

Petra Duhajská

Petra Duhajská

26. 1. 2010

Přestože producent Peter Jackson stále věří, že stihne původně plánované datum uvedení, je podle šéfa Warner Bros pravděpodobné, že se první část filmového Hobita dostane do kin až koncem roku 2012.

Fanoušci si tak na Hobita budou muset počkat o trochu déle. Jackson sice trvá na tom, že výroba filmu stále pokračuje podle rozvrhu, který počítal s premiérou v příštím roce, časopis Variety ale naznačil, že se dá přepokládat více než roční zpoždění. Prezident společnosti Warner Bros. Pictures Alan Horn prý prohlásil, že nechce „předpovídat, kdy bude první z obou Hobitů uveden, ale podle nejpravděpodobnějšího scénáře to bude v poslední čtvrtině roku 2012.“

Již v prosinci se objevily zprávy, že by se datum uvedení Hobita a Hobita 2 mohlo oddálit. Peter Jackson totiž oznámil, že produkce obou filmů se místo původně odhadovaného března zpozdí až do poloviny roku 2010. Přesto ale trval na tom, že data dokončení obou filmů toto zdržení v natáčení neovlivní.

 

Účast na natáčení zatím byla potvrzena u tří hereckých hvězd. Stejně jako v trilogii Pán prstenů ztvární role Gandalfa, Galadriel a Elronda Ian McKellen, Cate Blanchett a Hugo Weaving. Tvůrci filmu ovšem stále ještě neobsadili hlavní roli Bilba Pytlíka.

Zatím není jasné, jak možné zpoždění prvního filmu ovlivní Hobita 2, jehož americká premiéra byla plánována na konec roku 2012.

Zdroj: aceshowbiz.com

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Uvedení Hobita odloženo!