Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Uvažujete o cestě do ciziny? Poradí vám v zoo!

Martin Peška

Martin Peška

12. 1. 2009

Do konce března budou probíhat každý čtvrtek od 18. hodiny přednášky ve vzdělávacím centru Zoo Praha. Jedná se o pátý ročník přednáškového cyklu pro zájemce, kteří se chystají vypravit do zajímavých zemí s exotickou faunou i flórou.

zoo
„Dramaturgii cyklu tvoříme sami, často spolupracujeme se specializovanými cestovatelskými institucemi,“ sdělil redakci magazínu Topzine.cz  tiskový mluvčí pražské zoo Vít Kahle.

V pražské zoo běží pátý ročník přednáškového cyklu o cestování
Ve čtvrtek 15. ledna se uskuteční „výprava“ do Barmy, která loni upoutala pozornost světové veřejnosti Šafránovou revolucí, a letos  její území zasáhl cyklon Nargis. Atraktivita země pro cestovatele spočívá především v přibližně dvou tisíc zachovalých chrámů. Přednáškou bude provázet Radka Tkáčíková z CK Livingstone, která zemi navštívila již šestkrát.
„Budeme mít také možnost nahlédnout do života prostých lidí, který je ovlivněný situací v zemi, kde vládne nedemokratická vojenská junta,“ dodal mluvčí Kahle.
Do konce března návštěvníky čekají přednášky například o Grónsku, Malém Tibetu, potápění v Norsku či netopýrech v říši Mayů. Vstupné je 20 Kč. Kompletní program přednáškového cyklu najdete na www.zoopraha.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Uvažujete o cestě do ciziny? Poradí vám v zoo!