Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Ústecká zoo volila své favority. Cayan a Lenya vyhráli!

Linda Svobodová

Linda Svobodová

29. 3. 2011

Návštěvníci zoologické zahrady v Ústí nad Labem vybrali Zvíře roku 2010. První místo s přehledem získal páreček levhartů Cayan a Lenya.

FOTO: Levhart obláčkový

Levhart obláčkový, Zdroj: Zoo Ústí nad Labem

Před začátkem letní sezóny zveřejnila ústecká zoo výsledky internetového hlasování Zvíře roku 2010. Největší oblibě se těšil páreček levhartů obláčkových, Cayan a Lenya.

Ačkoliv jsou tyto kočkovité šelmy v zoo nováčci, okamžitě si získali přízeň návštěvníků. Po prvním roce společného soužití se mezi levharty vyvinul přátelský vztah, takže je pravděpodobné, že v příštích ročnících ankety se už bude o náklonnost návštěvníků ucházet jejich potomek.

Slavnostní zahájení letní sezóny se koná v sobotu 2. dubna a malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na pestrý program.

Hned za nimi se umístila Tira, mládě tapíra jihoamerického. Letošní sezóna bude pro tapíří slečnu poslední v její rodné zoo. Potom již poputuje do nového domova. Třetí místo obsadila samička nosorožce tuponosého Zamba.

Návštěvníci si v loňském roce oblíbili především mláďata. Na dalších místech se totiž umístilo mládě zlatého lvíčka Mímí a Fialka, mládě turaka fialového. Šestici nejoblíbenějších zvířat uzavírá krajta písmenková Blažena.

Zvíře roku 2010 v Zoo Ústí nad Labem

1. Cayan a Lenya, levharti obláčkoví

2. Tira, tapír jihoamerický

3. Zamba, nosorožec tuponosý

4. Mímí, lvíček zlatý

5. Fialka, turak fialový

6. Blažena, krajta písmenková

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ústecká zoo volila své favority. Cayan a Lenya vyhráli!