Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Úspěšný start na trhu práce vás zaměstná

Zuzana Černá

Zuzana Černá

5. 9. 2010

Také patříte mezi letošní absolventy a připadáte si při hledání zaměstnání občas jako don Quijote, když bojoval s větrnými mlýny? Máte dojem, že boj s personálními agenturami vyhrát nelze? Jednou z novinek, jak zvýšit svou cenu na trhu práce a vylepšit tak své skóre u pohovoru, je projekt Úspěšný start na trhu práce. Financuje ho Evropský Sociální Fond, a proto je pro mladé velkou příležitostí, za kterou nedají ani korunu.

Ilustrační foto, Zdroj: Tutor

Hledání zaměstnání je pro většinu absolventů, respektive mladých lidí, v současné době noční můrou – krize si vybírá svou daň i mezi nimi a šance nalézt zajímavé a přitom slušně placené zaměstnání je mizivá. V květnu evidovaly úřady práce asi o čtyři a půl tisíce nezaměstnaných absolventů více než loni, a to hlavní příval absolventů úřady očekávají po prázdninách.

Odborníci se shodují, že největší překážku při hledání zaměstnání pro většinu absolventů představuje nedostatečná či žádná praxe jak v daném oboru, tak i v základních sociálních a komunikačních dovednostech.

Úspěšný start na trhu práce je vlastně intenzivní osmidenní kurz, který se zaměřuje především na posílení komunikačních dovedností, spojený s odborným poradenstvím, jak na personalisty, i s psychodiagnostickými testy. Ty účastníkům pomohou zorientovat se v jejich osobních možnostech a rezervách. V sérii tréninků účastníky čekají také témata prezentace a sebeprezentace, týmové spolupráce nebo rozhodování a řešení problémů. Neméně důležitou součástí je praktický nácvik pohovoru se všemi jeho záludnostmi včetně ukázky obávaného assessment centra.

Práci získá každý druhý

Zapojit do projektu se mohou nejen absolventi středních a vysokých škol do dvou let od ukončení studia, ale obecně mladí lidé do 25 let. Podmínkou je, aby nebyli studenty denního studia, nebyli evidováni na úřadu práce a hledali zaměstnání nebo se jej chystali změnit. Protože se jedná o rozmanitou skupinu lidí s rozdílnými schopnostmi a zkušenostmi, klade projekt důraz na individuální přístup, aby každý účastník získal maximum důležitých informací.

Skutečnou třešinkou je potom fakt, že projekt nabízí z šedesáti účastníků hned polovině z nich zajištění zaměstnání dle jejich schopností. Zavázaly se k tomu společnosti, které projekt podpořily a během roku ještě zapojí. Akci pořádá společnost Tutor s.r.o. ve spolupráci s partnerskou společností Axial Personnel Agency s.r.o.

Projekt poběží během celého školního roku 2010/2011. První vlna kurzů startuje již v září. Více informací a přihlášku najdete zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Úspěšný start na trhu práce vás zaměstná