Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Úspěšné představení Z jejího života se vrací na prkna Ypsilonky

Eva Síčová

Eva Síčová

18. 3. 2011

FOTO: Z jejího životaDivadlo Ypsilon připravuje po roční pauze opětovnou premiéru inscenace Z jejího života aneb Kabaret Průvan čili Buduj vlast, posílíš mír, Arnolde. V hlavní rozdvojené roli se vám předstvaví Jana Synková a Renata Rychlá. Jejich životní peripetie můžete zhlédnout již 31. března.

FOTO: Z jejího života

Jozef Zíma a Jana Synková, Foto: Pavel Vácha

Dlouhý a téměř nezapamatovatelný název inscenace režiséra a spoluautora Jana Schmida skrývá velmi osobité představení o herečce, kterou autoři postavili proti sobě samé. Jana Synková v hlavní roli se na pódiu setkává se svou mladší verzí z minulosti, která je o poznání naivnější a konfrontuje své představy s realitou. Role jsou symbolicky rozděleny jako Dnešní a Včerejší.

Dechovkář na scéně

Léty padesátými vás také provedou písně zpívané Jozefem Zímou, který představuje hlavně hereččin idol i symboliku doby těchto let. Máte tak jedinečnou možnost vidět tohoto dechovkáře jiným pohledem, a to jako divadelního herce, což je příjemným osvěžením.

FOTO: Z jejího života

Včerejší (Renata Rychlá) a Dnešní (Jana Synková)

V roli mladšího obrazu herečky uvidíte Renatu Rychlou, kterou alternuje Jiřina Vacková. V dalších rolích se představí Barbora Skočdopolová, Jakub Slach a Dominik Renč. Lákadlem pro vás může být také fakt, že Jana Synková byla za roli Dnešní prohlášena v pravidelné rubrice Divadelních novin Osobností měsíce.

Z jejího života aneb Kabaret Průvan čili Buduj vlast, posílíš mír, Arnolde

Studio Ypsilon

Autoři: Jiří Lust a Jan Schmid

Režie: Jan Schmid

Hrají: Jana Synková, Renata Rychlá, Jiřina Vacková, Jozef Zíma, Barbora Skočdopolová, Jakub Slach, Dominik Renč

Premiéra: 31. března

Další představení: 21. dubna, 17. května

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Úspěšné představení Z jejího života se vrací na prkna Ypsilonky