Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Usměvavý obr André Leon Talley

Redakce

Redakce

30. 7. 2010

Těšte se, těšte. Dnes vám bude představen jeden z tvůrců módní bible a blízký přítel první dámy USA. Je to velký milovník kožešin a rád se halí do dlouhých přepychových rób. Pokud jste to tedy ještě neuhodli, mluvit budeme o André Leon Talleym.

André Leon Talley, Zdroj: peoples.ru

Tento gigant se dá jen stěží přehlédnout, a když se řekne gigant, nemyslí se to jen obrazně. André měří přes dva metry a je opravdu zmenšenou verzí obra. Jeho charizma a bezstarostný úsměv všechny ihned okouzlí. Ne vždy, ale tento muž měl důvod se smát.

Narozen byl v roce 1949 na jihu Ameriky. Byla to zrovna doba plná rasové nenávisti a malý André, pocházející z velmi chudých poměrů a k tomu tmavé barvy pleti, měl velmi těžké dětství. Jeho výchovu měla na starosti babička Bennie Davis a dodnes pro něho zůstává největším životním vzorem.

Zdroj: fashionbombdaily.com

V pubertě při průzkumu knihovny pak náhodou narazil na Vogue a od té chvíle se pro něho tento časopis stal smyslem života. Za svým snem stát se redaktorem šel na Univerzitu Severní Carolina a následně pokračoval na univerzitě v Brownu. Dále nastoupil jako pomocník v proslulém Costume Institute, kde se po čase setkal se svým druhým největším vzorem, Dianou Vreeland, tehdy ještě běžnou redaktorkou Vogue.

Byla to právě tato žena, kdo ho již od střední školy inspiroval a fascinoval. Dokonce měl pověšenou její fotku nad svou postelí, a když mělo dojít k seznámení, radši se schoval za sloup v obavě, že se jí nebude líbit, jak splnil zadaný úkol. Vzala ho však pod své křídlo a začala uvádět do světa, po kterém tak dlouho toužil.

FOTO: André Leon Talley

Zdroj: blog.zap2it.com

První práce, kterou s pomocí Diany sehnal, byl poslíček a pomocník v kanceláři Andyho Warhola. Po krátké době však povýšil a začal se seznamovat s newyorskou smetánkou. Dle vlastních vzpomínek to bylo období šílenství a protančených nocí.

V roce 1983 již pracuje ve Vogue v oddělení módních novinek a v letech 1988 až 1995 je z něho dokonce kreativní ředitel časopisu. Zde také působí dodnes, ale speciálně pro něho byla zavedená pozice editor at large, což doslova znamená redaktor na svobodě. Podobně jako Anna Piaggi má svou legendární dvoustranu v italské Vogue, tak i André dostal volnou ruku ve své rubrice.

FOTO: André Leon Talley

Zdroj: zimbio.com

Kromě redaktorské činnosti se také věnuje objevování nových talentů v módním průmyslu, velmi aktivnímu společenskému životu a cestování. Byl to právě on, kdo seznámil Michelle Obamu s jejím dvorním návrhářem Jasonem Wu. Také napsal dvě knihy. Tou první byl životopis a vyšel v roce 2003. Má stručný název A.L.T.: A Memoir a druhá byla publikovaná v roce 2005. Najdete ji pod titulem A.L.T. 365+.

K jeho nejbližším přátelům patří Anna Wintour, Mariah Carey a Venus Williams. Jinak jsou to samozřejmě návrháři, modelky, spisovatelé i sportovci. Tento muž má neuvěřitelně široký kruhozor a nespočet vášní. Ovlivnil a inspiroval bezesporu mnoho dnešních hvězd. Pokud i vy byste se s ním chtěli seznámit blíže, tak je k sehnání na svém profilu na MySpace a také na Twitteru.

FOTO: Anna Wintour a André Leon Talley

Anna Wintour a André Leon Talley, Zdroj:fashionbombdaily.com

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Usměvavý obr André Leon Talley