Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Usher není jen Yeah! S Will.I.Amem tvoří také OMG

Redakce

Redakce

11. 6. 2010

Usher Raymond IV, zpěvák stejně nenáviděný jako milovaný, a to především kvůli svému singlu Yeah!, kterým zaútočil na hitparády v roce 2004. Jakkoliv ale mohou být jeho písně přijímány rozporuplně, nelze o něm říci, že je v hudebním světě nováčkem. Alba vydává od roku 1994 a to nejnovější nazval Raymond v. Raymond. Odkazuje tím k filmu Kramer vs. Kramer, tudíž k nedávnému rozvodu, což je také vděčné téma několika písní.

Usher - Raymond v. Raymond, Zdroj: archiv

Na rozdíl od nového Raheema DeVaughna (The Love & War MasterPeace) se tedy Usher nezabývá závažnějšími tématy, kromě onoho rozvodu v několika skladbách (Foolin’ Around, Papers, …), jede klasické kluby, sex a něco málo romantiky.

>>> Koupit CD za 265 korun zde <<<

Ačkoliv je Usher dobrý zpěvák, často si pomáhá různými ladičkami hlasu (Auto-Tune a podobně) á la T-Pain. Někomu se to může líbit, mě to už vyloženě otravuje. Slibně rozjetou skladbu tak často zazdí právě necitlivé užívání efektů (There Goes My Baby). Naopak zcela na místě je to ve vypatlané klubovce OMG, kterou produkoval Will.I.Am z Black Eyed Peas.

Produkce je celkově na velmi vysoké úrovni. V pomalých baladách hýří producenti detaily a hudebními nápady (Mars vs Venus), v party věcech sází na agresivitu a minimalismus (Lil Freak), protože, jak říkají KLF, před vstupem do klubu musíš odložit mozek.

Suverénně nejlepší věcí na albu je reggae načichlá Pro Lover. Kdyby ostatní skladby byly podobně skvělé, držel bych v ruce jednu z desek roku. Takhle je tu ještě pár nadprůměrných skladeb jako zmiňované Lil Freak a Mars vs Venus, rozjetá She Don’t Know s tradičně skvělým Ludacrisem nebo úvodní tajemná Monstar. Zbytek je v lepším případě průměr, v tom horším jen obvyklá vata.

Desku je možno koupit za 265 korun zde.

Usher – Raymond v. Raymond

Vydavatel: Jive

Vydáno: 30. března 2010

Celkový čas: 59:03

Seznam skladeb: Monstar, Hey Daddy (Daddy’s Home), There Goes My Baby, Lil‘ Freak (feat. Nicki Minaj), She Don’t Know (feat. Ludacris), OMG (feat. Will.I.Am), Mars vs Venus, Pro Lover, Foolin’ Around, Papers, So Many Girls, Guilty (feat. T.I.), Okay, Making Love (Into the Night)

Hodnocení: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Usher není jen Yeah! S Will.I.Amem tvoří také OMG