Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Us 3 vyrazili na turné po Evropě. Praha není výjimkou

Redakce

Redakce

18. 10. 2011

Foto: Us 3Britský projekt Us 3 vydal 3. října nové album, které přijede představit také do Prahy. Us 3 spojují jazz, rap i hip hop v jeden celek a v evropském turné se objevuje i Česká republika.

Foto: Us 3

Us 3, Zdroj: oficiální stránky kapely

Projekt Us 3 se zrodil v hlavě britského producenta Geoffa Wilkinsona a světlo světa spatřil na počátku 90. let. Jejich tvorba promíchává klasické jazzové melodie spolu s hip hopovými beaty a rapem.

Vstupenky koupíte za 565 korun online

Za dobu svého působení prodělali několik změn v personálním obsazení a vydali již osm alb. Nejnovější z nich je deska s názvem Lie, Cheat & Steal, která vyšla na začátku října. Před deseti dny odstartovalo evropské turné na jeho propagaci a díky němu můžeme Us 3 vidět naživo.

Us 3 vznikli prakticky na třetí pokus, poprvé to bylo roku 1990, kdy singl Where We Will Be In 21st Century dali dohromady pianistka Jessica Lauren a rapper MC Honey B. Když si jich všimli Ninja Tune, nezávislé vydavatelství, vydali roku 1991 maxisingl The Band Played The Boogie. A potřetí následovala píseň Cantaloop z roku 1992, která uspěla v hitparádách o dva roky později.

Dnes jsou uznávanou sestavou, na kterou se může vypravit i našinec, a to 20. října do Lucerna Music Baru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Us 3 vyrazili na turné po Evropě. Praha není výjimkou