Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Upečte si letos chutné a levné cukroví

Komerční sdělení

Komerční sdělení

28. 11. 2022

Cukroví k Vánocům patří stejně neodmyslitelně jako dárky nebo zdobení vánočního stromečku. Nicméně se stále narůstajícími cenami za základní suroviny bude letos cukroví mnohonásobně dražší. Naštěstí však existuje několik receptů, které jsou chutné i levné, a o to cenově přijatelnější budou, budete-li se řídit základními tipy.

Jak na levný nákup

Pravidelným sledováním akčních nabídek uvedených v letácích vybraných supermarketů je možné docílit co nejnižší ceny jak za suroviny potřebné na pečení cukroví, tak na základní nákup potravin do domácnosti. Všechny potřebné letáky jsou umístěné online a zájemci si je mají možnost prolistovat například na slevovém portálu Kaufino.com, kde se nachází akční letáky například pro Billu, Kaufland nebo Tesco.

Stejně tak je během nákupu vhodné využít dalších akčních nabídek, nejen těch uvedených ve slevových letácích, jednat se může například o slevové kupóny v mobilních aplikacích. Výhodou slevového portálu Kaufino.com je fakt, že si zde můžete prolistovat nejen jednotlivé letáky, ale dokonce vyhledat i konkrétní surovinu. Během pečení cukroví se může hodit např. cukr v akci, zlevněná mouka nebo vajíčka.

Tipy na levné a chutné cukroví

Obvykle platí pravidlo, čím méně ingrediencí je potřeba, tím levnější výsledný recept bude. Mezi cenově příznivé druhy cukroví patří například nepečené kuličky, datlové kostičky nebo kokosky z polotovaru.

Nepečené kuličky

Připravit se dají nepečené kuličky v mnoha provedeních, mezi to nejznámější nejspíše patří ty s rumem a kokosem. Jak vypadá konkrétní postup a po jakých ingrediencích se v obchodě porozhlédnout?

Ingredience:

 • 100 g másla
 • 75 g moučkového cukru
 • 150 ml hnědého rumu
 • 50 g kakaa
 • 25 g kokosu na obalení
 • 120 g piškot

Postup:

Postup na výrobu nepečených kuliček je zcela jednoduchý, na začátek si rozdrťte piškoty na co nejmenší kousky a následně k nim přidejte změklé máslo, moučkový cukr, kakao a rum. Všechny ingredience smíchejte dohromady a počkejte, než vám vznikne těsto. Z těsta poté vytvarujte kuličky a obalte je v kokosu.

Tip! Pro získání co nejpřijatelnější ceny se v obchodech po rozhlédněte po máslu v akci, rumu v akci a nevynechejte ani cukr v akci. Zmíněné suroviny jsou v předvánočním období zlevněné poměrně často, stačí využít akčních nabídek.

Datlové kostičky

Trošku exotičtější nádech do kuchyně vnesou datlové kostičky, jejichž příprava je opět velmi snadná a potřebných ingrediencí je minimum. Zároveň upečené cukroví můžete využít jako jedlé dárky pro svoji rodinu, blízké přátele nebo spolupracovníky.

Ingredience:

 • 200 g sušených a vypeckovaných datlí
 • 125 g nesolených arašídů
 • 1 lžíce holandského kakaa
 • špetka soli
 • 10 g nastrouhané hořké čokolády

Postup:

Datle mixujete tak dlouho, dokud nevznikne tužší lepivá hmota. K té přidejte nesolené arašídy, holandské kakao, špetku soli a opět rozmixujte. Ke konci přidejte nastrouhanou hořkou čokoládu a jakmile se všechny ingredience spojí, rozetřete hmotu do formy vyložené ideálně kuchyňskou fólii. Přikryjte formu alobalem, vložte ji do lednice a nechejte zhruba 2 hodiny chladit. Následně ji nakrájejte na kostičky a můžete podávat.

Kokosky z polotovarů

Velkou úsporou času i financí je využití polotovarů. K dostání jsou kromě kokosek například i perníčky, do polotovarů stačí přimíchat minimum ingrediencí a následně si už jen užívejte skvělou chuť. V případě kokosek se do směsi přidají pouze 3 bílky, nanesou se kokosky na pečicí papír, upečou se a mohou se podávat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Upečte si letos chutné a levné cukroví