Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Univerzita v Hradci bude mít od září Přírodovědeckou fakultu

Martin Peška

Martin Peška

23. 5. 2010

Vizualizace budoucí podoby areálu Univerzity Hradec Králové. Šedivě stávající budovy, barevně vlevo objekt Přírodovědecké fakulty.Od Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové (UHK) se dnem 1. září oddělí katedra biologie, fyziky, matematiky, chemie a informatiky, které společně vytvoří základ Přírodovědné fakulty. Studenti přírodovědných oborů Pedagogické fakulty se stanou studenty nové součásti královéhradecké vysoké školy v den zápisu do akademického roku.

Vizualizace budoucí podoby areálu Univerzity Hradec Králové. Šedivě stávající budovy, barevně vlevo objekt Přírodovědecké fakulty.

Vizualizace budoucí podoby areálu Univerzity Hradec Králové. Šedivě stávající budovy, barevně vlevo objekt Přírodovědecké fakulty, Zdroj: archív školy

„Ačkoliv budou studenti v červnu konat přijímací řízení ještě na fakultu Pedagogickou, stanou se po zápise v novém akademickém roce již studenty Přírodovědecké fakulty. Jejich vysokoškolský diplom s hlavičkou oborové fakulty bude přehledně a jednoznačně vypovídat o jejich kvalifikačním profilu a tím také vzroste jejich hodnota na trhu práce,“ uvedl kancléř UHK Ondřej Tikovský.

UHK také usiluje vybudování zbrusu nové budovy v univerzitním areálu Na Soutoku, která by měla být postavena přímo pro Přírodovědeckou fakultu.

„Počátkem března univerzita získala pravomocné stavební povolení a současně i ministerstvo s kladným výsledkem ukončilo posuzování žádosti z pohledu přijatelnosti. Konečný výrok lze očekávat v létě tohoto roku,“ dodal kancléř.

V případě úspěchu univerzita zahájí stavbu na jaře 2011 a k jejímu dokončení má dojít o dva roky později.

Zavedení nové fakulty letos vyjde na 8 milionů korun

V souvislosti s novou fakultou má dojít také k posílení personálního sboru a modernizaci laboratoří. Náklady na celkovou restrukturalizaci by měly v letošním roce dosáhnout k hranici osmi milionů korun.

Nová fakulta by měla od nového akademického roku vzdělávat okolo 700 studentů v oborech bakalářského, magisterského a doktorského studia: Systematická biologie a ekologie, Fyzikálně-technická měření a výpočetní technika, Bezpečnost práce v nevýrobní sféře a Finanční a pojistná matematika. Kromě nich bude nová fakulta i nadále zabezpečovat přípravu studentů učitelství přírodovědných oborů Pedagogické fakulty.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Univerzita v Hradci bude mít od září Přírodovědeckou fakultu