Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Univerzita Pardubice otevřela nový areál Fakulty chemicko-technologické

Martin Peška

Martin Peška

14. 9. 2009

univerzita-pardubice-fakulta-chemicko-technologicka-malaNa univerzitě v Pardubicích mají důvod k oslavě. Ačkoliv nové společné posluchárny byly poprvé zaplněny studenty už v únoru letošního roku, v pondělí 14. září přesně ve 14 hodin byl v pardubických Polabinách oficiálně otevřen nový areál Fakulty chemicko-technologické. K tělovýchovným zařízením z roku 2006 přibyly další tři budovy vlastní fakulty.

Foto: archív univerzity

Foto: archív univerzity

Podle rektora Jiřího Málka je nejstarší fakulta Univerzity Pardubice nejproduktivnější v oblasti vědecko-výzkumných výsledků a dochází na ni 1 800 studentů.

„V celém areálu je vybudováno 168 laboratoří se špičkovým technickým a technologickým zázemím, 24 učeben včetně počítačových a 4 velké posluchárny, kromě dalšího rozsáhlého zázemí pro děkanát fakulty, jednotlivá pracoviště, akademické pracovníky a pobyt studentů,“ uvedla pro Topzine.cz kancléřka univerzity Valerie Wágnerová.

Autory architektonického návrhu jsou Ing. arch. Tomáš Pilař a akad. arch. Ladislav Kuba. Nová stavba fakulty je v současnosti v užším výběru mezi nominovanými realizovanými akcemi v soutěži Stavba roku 2009. Vybudování nového areálu vyšlo celkem na 1 332 mil. korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Univerzita Pardubice otevřela nový areál Fakulty chemicko-technologické