Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Univerzita Pardubice dává studentům druhou šanci

Martin Peška

Martin Peška

26. 7. 2009

univerzita-pardubicePět ze sedmi fakult Univerzity Pardubice se stejně jako loni rozhodlo pro doplnění studentů do prvních ročníků bakalářského studia.

„Vloni přišlo v 2. kole přijímání do bakalářských studijních oborů ještě cca 1 tisíc přihlášek. Letošní situaci nelze v této chvíli odhadnout,“ uvedla kancléřka univerzity Valerie Wágnerová.

V druhém kole přijímacího řízení se jedná vždy jen o doplnění počtu studentů a míst v jednotlivých konkrétních studijních oborech. Nemělo by se jednat o velká čísla, počet volných míst se pohybuje v řádech jednotek, maximálně desítek, což se u každého studijního programu či oboru liší. Fakulty budou počty přijímaných ve 2. kole znát přesně až po prvních zápisech studentů do 1. ročníku. Některé právě probíhají, jiné se uskuteční až koncem srpna.

„V novém akademickém roce 2009/2010 se očekává, že ve všech ročnících by mohlo studovat na Univerzitě Pardubice na 10 tisíc studentů,“ dodala Wágnerová.

Přihlášky do druhého kola přijímacího řízení na tři obory Fakulty ekonomicko-správní se musí podat do 31. července, na osm oborů Fakulty filozofické do 7. srpna, na osm oborů Dopravní fakulty Jana Pernera do 20. srpna a na osm oborů Fakulty chemicko-technologické do 21. srpna. Do dvou oborů pro rok 2009/2010 přijímá přihlášky do 31. srpna i Fakulta elektrotechniky a informatiky.

Více informací na www.uni-pardubice.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Univerzita Pardubice dává studentům druhou šanci