Menu
TOPZINE.cz
Studium VŠ

Univerzita J. E. Purkyně se rozloučila s Namibijci

Redakce

Redakce

9. 7. 2010

Fakulta výrobních technologií a managmentu UJEP se 29. června 2010 oficiálně rozloučila se třemi zahraničními studenty z Namibie. Studenti úspěšně zvládli jak bakalářské, tak magisterské studium.

Zahraniční zkušenost je k nezaplacení, Zdroj: matadornetwork.cachefly.net

Jedna žena a dva muži dostali možnost v rámci projektu zahraniční rozvojové pomoci Namibii absolvovat bakalářské studium na technicky orientované fakultě Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Následně prezenčně pokračovali v magisterském studijním programu Strojírenská technologie, ve studijním oboru Příprava a řízení výroby.

Studentka Hileni Nduuvundika Amupolo a student Benjamin Ndevafa Nghidinwa se vracejí do Namibie, kde hodlají ještě studovat, nebo si založit vlastní firmu. Třetí ze studentů Filemon Ndunu Angolo zůstává prozatím v České republice. Vykonal zde úspěšné přijímací zkoušky do doktorského studijního programu Strojírenská technologie. Také si zde našel přítelkyni a není tedy vyloučeno, že zde zůstane natrvalo.

Studium v zahraničí je čím dál více oblíbené, Zdroj: annualreport.ucsd.edu

Tajemník FVTM Mgr. Jan Černý uvedl, že tito studenti velice rychle překonali jazykovou bariéru a po celou dobu studia převyšovali ostatní studenty svou pílí.

Na FVTM ještě studuje jeden student z Namibie, Veiko Shalimba. Ten se v rámci projektu účastnil na UJEP pouze krátkodobé stáže. Protože nastoupil až o rok později než jeho kolegové, státní zkoušky ho čekají až příští rok.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Univerzita J. E. Purkyně se rozloučila s Namibijci