Menu
TOPZINE.cz
Hudba

United Islands zahajuje tři dny trvající hudební maratón už dnes večer

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

24. 6. 2010

100°C , Zdroj: archiv!Speciál!Za několik hodin otevře svou hudební náruč již sedmý ročník festivalu United Islands. Posledních pár tipů možná pomůže váhajícím při výběru kapel.

Sunflower caravan, Zdroj: archiv

Sunflower caravan, Zdroj: archiv

Vše vypukne dnes, tedy 24. června, ve večerních hodinách. Klubová noc zruší vstupenkovou povinnost pro osmnáct klubů, aby se festival United Islands mohl nekompromisně rozparádit.

Tipy na čtvrtek a pátek

Kazety v Ross klubu, Please the Trees v Paláci Akropolis, Sunflower Karavan v MeetFactory, Jana Neflíčková a Žofie Kabelková v Malostranské Besedě nebo 100°CChapeau Rouge. To je jen malý výčet zahajovacího večera United Islands. Ve všech klubech bude k zakoupení samozřejmě také Partner Pass.

V pátek začne venkovní open air probíhající na Mánesu, který bude znít v electro rytmech, na Kampě, kde si návštěvníci mohou poslechnout například Aviators či Marimba Mama a dále na Střeleckém ostrově, jenž hostí BraAgas, Sporto a mimo jiné i ukrajinskou kapelu Luk. V devět hodin večer pak oficiálně zahájí United Islands andaluská Amparo Sánchez.

Amparo Sanchéz, Zdroj: archiv

Amparo Sanchéz, Zdroj: archiv

Hudební sobota na ostrovech, na lodi i v klubu

Následující den se může každý hudby chtivý návštěvník rozběhnout po všech devíti scénách. A rozhodně si nebude připadat jako trosečník. V sobotu se představí na Střeleckém ostrově například Xindl X, Kíla, Dog call Phenix a vidět lze též velkolepou show Son of Dave. Čokovoko, Natálie Kocábová a mezi jinými i Midi Lidi se předvedou na scéně Radia 1 na Kampě a na druhé straně ostrova, takzvané Yarnet scéně, budou k vidění Ester Kočičková a CCTV.

Kapela Poslední výstřel rozpohybuje všechna pohybová ústrojí na Slovanském ostrově a pomůže jim určitě i formace Burana Orchestr. One Man Show scéna bude o něco komornější a její místo je na Lodi Tajemství. Mánes zůstane zahalen do electra a určitě si nikdo nenechá ujít české Alef Zero a samo sebou závěrečnou after párty v klubu MeetFactory.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

United Islands zahajuje tři dny trvající hudební maratón už dnes večer