Menu
TOPZINE.cz
Hudba

United Islands za týden zaplaví Fast Food Orchestra nebo N.O.H.A.

Martin Peška

Martin Peška

11. 6. 2009

Pořadatelé pátého ročníku hudebního festivalu United Islands, který začne Klubovou nocí ve čtvrtek 18. června, zveřejnili na unitedislands.cz program. V něm se objeví například česko-německá kapela N.O.H.A., Fast Food Orchestra a nebo Orka, která festival oficiálně zahájí v páteční podvečer.

„Střelecký ostrov bude v pátek patřit fanouškům ska. Tam se od 17 do 22 hodin vystřídají Yellow Umbrella, Fast Food Orchestra, Mad Manoush a Spankers,“ uvedl pro Topzine.cz za pořadatele Michal Hlavica.

První víkendový den rozezní v 11 hodin, kdy sena hlavní scéně objeví slovenská kapela Lavagance. Vrcholem dne by podle pořadatelů měl být koncert d’n’b-nujazzového projektu N.O.H.A., která v Česku koncertuje poměrně často. Mezi její budoucí vystoupení patří například účast na Colours of Ostrava nebo slovenském festivalu Bažant Pohoda.

„K tuzemským lákadlům budou patřit vystoupení mladých kytarových kapel Please The Trees či The Prostitutes,“ dodal Hlavica. Na tzv. Jazzové scéně zahrají Lanugo, experimentální

Segundo a taneční United Heads.

„Organizační štáb festivalu prakticky nespí a všechno se podřizuje jedinému cíli – neudělat chybu, zajistit servis tisícovce muzikantů a desetitisícům návštěvníků,“ vyslovil svá přání ředitel festivalu Martin Voňka.

Na stránkách festivalu, na který je i letos vstup zdarma, si mohou návštěvníci kromě shlédnutí programu naplánovat i vlastní pomocí funkčních tlačítek. Více na unitedislands.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

United Islands za týden zaplaví Fast Food Orchestra nebo N.O.H.A.