Menu
TOPZINE.cz
Hudba

United Islands 2013 mění areál a slibuje program po desáté hodině

Adam Vrána

Adam Vrána

29. 4. 2013

Pořadatelé desátého ročníku festivalu United Islands slibují pro letošek mnoho nového. Kromě změny areálu na návštěvníky čeká i delší hudební program, jenž bude probíhat v deseti vybraných pražských klubech.

FOTO: Princess Chelsea

Fanoušci se mohou těšit i na novozélandskou zpěvačku Princess Chelsea. Zdroj: oficiální facebook interpreta

Za největší změnu považují organizátoři jubilejního ročníku přesun festivalu z prostor Střeleckého ostrova do areálu Kinského zahrady nedaleko Švandova divadla. Ten bude rozšířen i o Petřínské sady a doplní ho již tradiční Kampa a ostatní přilehlé ostrovy.

„Střelecký Ostrov prochází nutnou rekonstrukcí, která se protáhne až do letních měsíců, přesto se těšíme, že se napřesrok přidá k ostatním zeleným plochám, jež letos obsadíme,“ říká producent festivalu Martin Voňka.

Přesun do klubů proběhne i letos

Definitivní podoba line-upu bude zveřejněna 15. května, už teď jsou však známa první jména interpretů, kteří v rámci United Islands vystoupí. Na své oblíbence se mohou těšit příznivci hip hopového projektu Prago Union, fanoušci Zrní, tedy čerstvých držitelů Anděla v kategorii Objev roku, či obdivovatelé novozélandské zpěvačky Princess Chelsea.

Pořadatelům se ani letos nepodařilo prosadit schválení právní normy, která by dovolovala pokračovat ve venkovním programu po dvaadvacáté hodině. Situaci proto stejně jako v minulých letech hodlají řešit přesunem do desítky pražských klubů v čele s Roxy, Rock Café a Malostranskou Besedou. „O změnu ve vyhlášce budeme ale i nadále usilovat,“ dodává Voňka.

Festival proběhne od 20. do 22. června. Vstup je již tradičně zdarma.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

United Islands 2013 mění areál a slibuje program po desáté hodině