Menu
TOPZINE.cz
Hudba

United Islands 2013: koncert Aloe Blacca si nenechalo ujít 60 tisíc lidí

Adam Vrána

Adam Vrána

24. 6. 2013

Organizátoři desátého ročníku festivalu United Islands mají vše úspěšně za sebou. Vrcholem celé oslavy, která proběhla v parku Ladronka, bylo vystoupení amerického pop-soulového zpěváka Aloe Blacc. Kromě něj se představilo celkem 195 kapel a interpretů.

FOTO: Aloe Blacc

Aloe Blacc.| Foto: Daniel Kolman

„Silný program letos nebyl jen součástí open-air části, ale i té klubové,“ píší na svých stránkách pořadatelé United Islands. A není divu – většina klubů, kde se hrálo po 22. hodině, byla kapacitně vyčerpána. Zejména pak páteční vystoupení rakouských Gin Ga v Rock Café nebo izraelských Izabo v Divadle Archa patřila k těm, která se návštěvníci nejvíce pochvalovali.

Přípravy jubilejního desátého ročníku se přitom setkaly s mnohými komplikacemi. Jejich příčinou byly především povodně, které Prahu a další česká města zasáhly zkraje června. Nejvíce ohrožen byl ostrov Kampa, bezpečnost však organizátoři nemohli garantovat ani v areálu Petřína a Kinského zahrad, kde měl festival původně probíhat.

Návštěvníci, kterých letos přišlo na 60 000, mohli festivalový program shlédnout na 7 pódiích a celkem v 9 klubech. Kromě již zmíněného Aloe Blacca si tak poslechli třeba britskou kapelu Citizens!, sólové vystoupení bývalého frontmana kapely Nemo Jamese Cookea anebo electro project zakladatele Sepultury Igora Cavalery nazvaný Mixhell.

Kromě koncertů na United Islands se hudební fanoušci mohou v druhé polovině roku těšit i na další interprety, které pořadatelé letošních Ostrovů dovezou. Řeč je zejména o projektu Mexican Institute of Sound, který zavítá 25. září do Roxy, Prahu plánuje ale navštívit i jeden z nejslavnějších bluesových kytaristů Joe Bonammasa.

Vstupenky na tyto a mnohé další akce v produkci festivalu United Islands jsou k dostání v síti Ticketpro.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

United Islands 2013: koncert Aloe Blacca si nenechalo ujít 60 tisíc lidí