Menu
TOPZINE.cz
Hudba

United Islands 2013 chystá novou scénu. Nabídne hip hop i electro swing

Adam Vrána

Adam Vrána

4. 6. 2013

Organizátoři letošního ročníku festivalu United Islands přidávají další scénu, na níž se bude odehrávat zejména ta část programu, která je zaměřena na hip hop, soul a nejrůznější odnože urban music.

FOTO: Prago Union

Prago Union. | Foto: Saša Dobrovodský, zdroj: www.pragounion.cz

Program festivalu nabízel urban styly již v minulosti, tehdy však byly roztroušeny po různých scénách, s čímž se pořadatelé letošního ročníku rozhodli vypořádat přidáním nové Excelent Urban Stage, jež bude stát na Kampě.

„Reagujeme tak na vývoj urban music, která si získává čím dál větší popularitu a zároveň se jí věnují velmi zajímaví interpreti,“ říká o nové stagi dramaturg festivalu David Gaydečka.

Hip hop, drum & bass i dubstep

Nová scéna podle všeho přinese prvotřídní zvuk a poutavé dekorace doplněné o pozoruhodný program. V pátek vystoupí například Prago Union, již byli zařazeni mezi tzv. festivalové desatero (deset nejoblíbenějších interpretů vybraných pořadateli, pozn. red), dále pak izraelský dubstep-drum & bassový projekt 3421 a celý večer zakončí tuzemští Android Asteroid.

Sobota pro změnu nabídne vystoupení slovenského rappera Vec či jeho izraelského souputníka Saze, jenž rapuje nejen v arabštině, ale i angličtině a hebrejštině, a který je považován za jednu z hlavních hvězd víkendového programu. Sobotní večer pak zakončí domácí Kapitán Demo spolu s electro swingovým Malata Sound Systemem.

Vstup na festival je již tradičně zdarma.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

United Islands 2013 chystá novou scénu. Nabídne hip hop i electro swing