United Islands 2013 chystá novou scénu. Nabídne hip hop i electro swing

Organizátoři letošního ročníku festivalu United Islands přidávají další scénu, na níž se bude odehrávat zejména ta část programu, která je zaměřena na hip hop, soul a nejrůznější odnože urban music.

FOTO: Prago Union
Prago Union. | Foto: Saša Dobrovodský, zdroj: www.pragounion.cz

Program festivalu nabízel urban styly již v minulosti, tehdy však byly roztroušeny po různých scénách, s čímž se pořadatelé letošního ročníku rozhodli vypořádat přidáním nové Excelent Urban Stage, jež bude stát na Kampě.

„Reagujeme tak na vývoj urban music, která si získává čím dál větší popularitu a zároveň se jí věnují velmi zajímaví interpreti,“ říká o nové stagi dramaturg festivalu David Gaydečka.

Hip hop, drum & bass i dubstep

Nová scéna podle všeho přinese prvotřídní zvuk a poutavé dekorace doplněné o pozoruhodný program. V pátek vystoupí například Prago Union, již byli zařazeni mezi tzv. festivalové desatero (deset nejoblíbenějších interpretů vybraných pořadateli, pozn. red), dále pak izraelský dubstep-drum & bassový projekt 3421 a celý večer zakončí tuzemští Android Asteroid.

Sobota pro změnu nabídne vystoupení slovenského rappera Vec či jeho izraelského souputníka Saze, jenž rapuje nejen v arabštině, ale i angličtině a hebrejštině, a který je považován za jednu z hlavních hvězd víkendového programu. Sobotní večer pak zakončí domácí Kapitán Demo spolu s electro swingovým Malata Sound Systemem.

Vstup na festival je již tradičně zdarma.

United Islands 2013 chystá novou scénu. Nabídne hip hop i electro swing
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*