Menu
TOPZINE.cz
Hudba

United Islands 2010 nabídne na pražských ostrovech Amparu Sánchez

amparo-sanchezUž nyní je jisté, že více než sto hudebních skupin z deseti zemí vystoupí na scénách umístěných na pražských ostrovech na Vltavě. Konkrétně na Střeleckém, Slovanském a Dětském ostrově, na Kampě a přilehlých nábřežích. Festival se bude konat v termínu od 24. do 27. června a zahájí ho zpěvačka Ampara Sánchez.

Zdroj: archiv

Ampara Sánchez, Zdroj: archiv

United Islands je jednou z nejdůležitějších kulturních akcí města Prahy. Po zkušenostech z loňských let se organizátoři rozhodli rozmístit scény na více ostrovů, aby měli návštěvníci větší pohodlí a mohli si koncerty lépe užít.

Na Střeleckém ostrově zůstane hlavní scéna, ethno & folk scéna ovšem bude přesunuta na Kampu, kde bude rovněž tradiční Radio 1 scéna. Na Slovanském ostrově se mohou návštěvníci těšit na Českou scénu a na Janáčkově nábřeží bude tzv. Open Mike, což je příležitost pro mladé zpěváky.

Festival otevře andaluská hvězda Ampara Sánchez, která do České republiky zavítá vůbec poprvé. V letošním roce vydala dlouho očekávanou desku pod názvem Tucson-Habana. Ta je o hodně intimnější a jemnější než její předchozí tvorba.

Ze Skotska dorazí kytarová čtverka The Cinematics. Svým prvním albem Strange Education z roku 2007 si podmanili spoustu fanoušků a současná deska Love and Terror jim získala popularitu nejen ve Skotsku, ale i v jiných koutech světa. Svižný zvuk, kytary a britpop přivezou The Cinematics i na United Islands.

Argentinská skupina Intima se proslavila skvělou show, kterou provádí při svých vystoupení. Na Breakbeat, electro a drumandbass v jejich podání se mohou fanoušci těšit i na pražském festivalu, kam zavítají v rámci svého evropského turné. Dalšími účinkujícími budou například polští Miloopa, kteří své umění ukážou na elektronické scéně, a z tuzemských skupin se budou o přízeň ucházet Xindl X, Midi lidi, Poslední výstřel, BraAgas, Burana orchester a další.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

United Islands 2010 nabídne na pražských ostrovech Amparu Sánchez