Menu
TOPZINE.cz
Hudba

United Flavour pokřtí v pražské Akropoli své nové album

Redakce

Redakce

13. 3. 2011

Foto: United FlavourV úterý 15. března rozezní pražský Palác Akropolis chytlavá hudba kapely United Flavour. Tato skupina s mezinárodním složením a charismatickou zpěvačkou Carmen v čele pokřtí v Akropoli své nejnovější album, Attitude.

Foto: United Flavour

Vizuál k Attitude turné kapely United Flavour, Zdroj: archiv United Flavour

United Flavour jsou známí svou stylově pestrou a energií nabitou hudbou, i přes svůj příklon k dancehallu a reggae rytmům si získávají fanoušky napříč hudebními žánry. Ani nové album Attitude nebude jiné.

Kromě typického zvuku United Flavour na Attitude naleznete i skladby, ke kterým se kapela snažila přistoupit trochu netradičně. Například Carmen tak na albu předvede pro fanoušky možná trochu nezvyklé polohy svého hlasu. Křest alba Attitude proběhne v pražském Paláci Akropolis v úterý 15. března od 20 hodin a po něm následuje klubové turné po České a Slovenské republice.

Kapela United Flavour vznikla v roce 2004 spojením Carmen a Djeie, tedy zpěvačky a baskytaristy, kteří se znali již z projektu Hermakuti. V hudbě United Flavour se mísí kulturní vlivy ze Španělska, Afriky i Evropy, naleznete v ní žánry jako reggae, dancehall, latino, soul, R&B a hiphop. Za sedm let svého působení si vydobyli pevné místo na české klubové i festivalové scéně.

Poprvé na sebe výrazně upozornili singlem Revolution z prvního alba Unity. Na základě tohoto singlu pak vznikla kompilace Revolution project, kdy 15 českých i zahraničních interpretů natočilo svou verzi této skladby, mimo jiné se zapojili Mr. Cocoman, King Kalabash, kapela Yellow Sisters nebo Navigators.

Spolupráce s českými i zahraničními interprety je dalším výrazným prvkem tvorby United Flavour a dodává jejich skladbám na pestrosti a originalitě. I na nejnovějším albu Attitude nalezneme spoustu zajímavých hostů z Jamajky, Španělska, Anglie, České republiky nebo třeba Polska. Lístky na úterní křest tohoto alba v Paláci Akropolis jsou k dostání od 220,- Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

United Flavour pokřtí v pražské Akropoli své nové album