Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Unikátní výstava představí diamantové šperky za miliony

Vladimíra Pochylá

Vladimíra Pochylá

28. 10. 2010

FOTO: D.I.C. Prsten Octopus od Blanky MatragiSpolečnost Diamonds International Corporation (D.I.C.) od 29. října 2010 představí veřejnosti unikátní výstavu diamantů a diamantových šperků. Návštěvníci budou moci obdivovat korunku krásy Miss Universe 2010, luxusní diamantové šperky, volné diamanty ve velikosti od jednoho až po 12,5 karátu nebo exkluzivní dámské a pánské hodinky. Celková hodnota vystavených diamantů a šperků se pohybuje ve stovkách milionů korun.

FOTO: D.I.C. Prsten Octopus od Blanky Matragi

D.I.C. Prsten Octopus od Blanky Matragi, Zdroj: Conpro.cz

„Naším cílem je vysvětlit lidem, proč právě diamanty jsou tím nejhodnotnějším investičním nástrojem, jehož cena za posledních sto let nikdy neklesla. Chceme veřejnosti ukázat krásu a nadčasovost diamantových šperků. V pražském showroomu D.I.C. představíme množství drahých kamenů v různých velikostech, každý si tak bude moci vybrat diamant jemu nejbližší,“ uvedl k Diamantové výstavě Ing. Přemysl Synek, generální ředitel společnosti D.I.C.

FOTO: Socha Salvatora Daliho s diamantovym vejcem od D.I.C. a Diamantové vejce

Socha Salvadora Dalího s diamantovym vejcem od D.I.C. a Diamantové vejce

K vidění bude i diamantové vejce, které se stane součástí sochy Salvadora Dalího v životní velikosti, kterou vytvořil před 35 lety slavný český sochař Josef Nálepa. Zlaté vejce je osázeno takřka 1000 diamanty s celkovou váhou 100 karátů. Jen cena diamantů přesahuje hodnotu 4 miliony korun.

FOTO: Korunka krásy Miss Universe

Korunka krásy Miss Universe

Unikátní korunka krásy je osázena více než 268 diamanty a doplněna o nádherné ametysty. Všechny drahokamy jsou zasazeny ve 180 gramech 14karátového zlata. Celková hodnota originální korunky Miss Universe 2010 přesahuje dva miliony korun. Krása diamantů, diamantové šperky nebo korunka Miss Universe 2010 jistě přitáhne pozornost mnoha žen i mužů. Diamantová výstava, která do Prahy připutovala ze slovenské Bratislavy, se dále přesune do Karlových Varů a Varšavy.

Výstava se koná od pátku 29. října do 9. listopadu 2010 v showroomu D.I.C. (Široká 15, Praha 1). V pondělí až pátek od 10:30 do 19:00 hod., v sobotu a neděli od 14:00 do 18:00 hod. Vstup je zdarma.

FOTO: Prsten Klávesy od Blanky Matragi

Prsten Klávesy od Blanky Matragi

Diamonds International Corporation – D.I.C., a.s. je česká, dynamicky se rozvíjející společnost, jejíž dceřiné společnosti se nacházejí na Slovensku, v Polsku, Belgii, Srbsku, Chorvatsku, Bulharsku, Rumunsku, na Ukrajině, Hong Kongu, Vietnamu, Číně a Rusku. Vznikla na přelomu roku 2005. Jejími hlavními aktivitami jsou výroba a prodej originálních diamantových šperků, investičních diamantů a velkoobchod s drahými kameny.

Veškeré šperky pocházejí z vlastních dílen a jsou chráněné ochrannou známkou registrovanou v rámci celé EU, výrobní značkou D.I.C a puncovní značkou dle platné legislativy. Společnost spolupracuje s významnými návrháři a designéry, podílí se na charitativních akcích a napomáhá k utváření kvalifikovaného názoru na diamant.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Unikátní výstava představí diamantové šperky za miliony