Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Unie českých a slovenských zoo zahájila internetový útok

Eva Chytková

Eva Chytková

7. 6. 2011

Od června letošního roku začala Unie českých a slovenských zoo propagaci na internetu. Vytvořila zcela novou prezentaci na svých stránkách a také spustila novou oficiální stránku na sociálních sítích.

FOTO: želva

V Unii českých a slovenských zoo je i Zoo Praha, Zdroj: archiv Zoo Praha

S těmito novinkami začaly také společné soutěže a akce. Hlavním cílem je přiblížit české a slovenské zoologické zahrady ještě více svým návštěvníkům, ukázat, co mají zoo v České republice a na Slovensku společného, jakou zastávají ochranářskou strategii vůči světové ochraně fauny, ale zároveň jim dát i prostor pro vlastní propagaci.

Unie českých a slovenských zoologických zahrad

  • založena roku 1991
  • sdružuje 19 českých a slovenských zoo od Plzně až po Košice
  • prezidentem je od února 2011  David Nejedlo, ředitel Zoo Liberec

Hlavní „zbraní“ Unie je webová stránka zoo, jejíž dominantou je mapa bývalého Československa, na které jsou vyznačené všechny sdružené zoo.

FOTO: Logo UCSZOO

Logo UCSZOO, Zdroj: zoo.cz

Pokud kliknete na některou z vyznačených zoologických zahrad na mapě, dostanete se přímo na tzv. rodný list zahrady, odkud můžete navštívit oficiální stránky. Součástí je i kalendář akcí či aktivity zoo. Tyto stránky zcela nenahrazují domovské stránky jednotlivých zahrad, mají sloužit jako rozcestník.

Jednou z prvních společných akcí Unie českých a slovenských zoo je již zmíněná akce BabyZOOm 2011. Uživatelé Facebooku mohou v 15idenní soutěži hlasovat o NEJ mládě roku 2011.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Unie českých a slovenských zoo zahájila internetový útok