Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Underoath kázali v Lucerna Music Baru

Redakce

Redakce

7. 4. 2010

Underoath logo, Zdroj: myspace.com/underoathNa apríla se mnohým českým fanouškům post-hardcoreové muziky splnil sen. Měli možnost vidět živé vystoupení skupiny Underoath, která je ve svém žánru skutečným pojmem a publiku v pražském Lucerna Music Baru dokázala, že si svou pověst skutečně zaslouží.

Architects, Zdroj: myspace.com/architects

Architects, Zdroj: myspace.com

Z provozních důvodů se začínalo nezvykle pozdě, těsně před jedenadvacátou hodinou, kdy večer odstartovali plzeňští Shogun Tokugawa a rozehřáli publikum porcí na české poměry slušného screama. Pod kotlem se ale začalo správně zapalovat teprve s nástupem anglických Architects, kteří skoro nezačali, protože frontman Sam Carter spadnul při stage divingu během úvodních tónů na delší dobu do publika a na pódium se vrátil otřesený.

S energií, se kterou se pak vrhl do zpěvu (řevu), nehoda vypadala, jako by byla součástí show. Architects, kteří nejsou českému publiku zas tak dobře známí, si získali skvělé renomé. Kapela zvládala rychlé tempo a složité riffy a vyhrávky bravurně, ale vystoupení dominoval výkon Sama Cartera, který byl obdarován unikátním hlasem, jenž perfektně ovládá. Skvělým tahem Architects bylo zařazení balady Hollow Crown, která vynikala mezi jejich velmi tvrdou hardcoreovou tvorbou. O velikém úspěchu kapely vypovídalo nenaplněné skandování publika žádajícího si ještě jednu písničku.

Underoath, Zdroj: myspace.com/underoath

Underoath, Zdroj: myspace.com

Koncert nebo kázání?

Po přestávce se za znění mluveného intra objevili na setmělém pódiu Underoath a začali zostra s písničkou The Only Survivor Was Miraculously Unharmed z posledního alba. Překvapivým úkazem byly dredy na hlavě frontmana Spencera Chamberlaina. Underoath ze sebe od počátku vydávali veškerou energii a na pódiu se skoro nezastavili. Publiku nabídli starší hity jako Young and Aspirine, It’s Dangerous Business Walking Out Your Front Door, In Regards To Myself, ale i novou tvorbu jako Anyone Can Dig a Hole But It Takes a Real Man To Call It Home nebo Breathing In A New Mentality.

The YouTube ID of -x-Ez1A1XWI&feature=related is invalid.

Underaoth předvedli, že nejsou jen skvělou studiovou kapelou, ale potvrdili, že dokážou zahrát i výborný koncert. Nejenže dokázali své muzikantské dovednosti, ale také naprosto ovládli publikum, které bylo ze známých melodií jako v transu. Chamberlain vystupoval při písničkách i pauzách mezi nimi jako skutečný rock ’n’ rollový kazatel. Při Casting Such A Thin Shadow se chopil kytary a kapela v plné zbroji vykouzlila vtahující atmosféru. Překvapivě málo se projevil Aaron Gillespie, známý také jako frontman The Almost, který zůstal po celou dobu schovaný za bicími a jeho zpěv nebyl kvůli horšímu zvuku moc slyšet.

Jako třešnička na dortu byla zvolena písnička Writing On The Walls, které má skoro status hymny, a uzavřela skvělý koncert, během kterého ze sebe Underoath vydali všechno. Nezbývá, než se těšit, že ani při dalším světovém turné Underoath neopomenou navštívit Českou republiku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Underoath kázali v Lucerna Music Baru