Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Undercover Slut provokují nejen latexem

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

23. 12. 2010

FOTO: Undercover SlutRovnoprávnost a mír. A jak nejlépe přitáhnout pozornost? Dekadencí! To jsou hlavní rysy francouzské kontroverzní kapely Undercover Slut či lépe řečeno jejich leadera a mozku kapely zpěváka ‘O’. Když už má hudbu doprovázet zpěv, proč by texty neměly nést poselství? A přiznejme si, kdy jindy se nad slovy opravdu zamyslíme, než když nás šokují či jsou nějakým způsobem nepříjemná?

FOTO: Undercover Slut

Undercover Slut, Zdroj: oficiální myspace skupiny

‘O’ se svými v jistém slova smyslu nenávistnými názory netají a dává je svérazně najevo. MySpace stránky kapely zdobí odkazy na weby organizací bránících práva zvířat doprovázená vegetariánskými hesly. Na své první album Communism Is Fascism umístili skladbu, kterou osobně považuji za geniální nápad.

Jedná se o minutu ticha za všechna utrpení páchaná lidmi na zvířatech. Ve chvíli, kdy váš přehrávač přestane hrát, nechápavě uchopíte obal desky, přečtete si název písně Sixty Silent Seconds To Repent For Your Animal Genocide a zkrátka se neubráníte autorovu záměru, posadíte se a začnete přemýšlet.

Ale dost už o ideách. Tvorbu Undercover Slut lze popsat jako křižovatku punk rocku sedmdesátých let a novodobého industrialu v mlze táhlých úderných rytmů s využitím mimohudebních zvuků vytvářejících ojedinělou atmosféru doplněnou specifickou barvou hlasu, do celé koncepce zapadající jako slunce za obzor.

Ačkoli se vydání jejich posledního alba Amerikkka Macht Frei datuje do roku 2008, jeho znovuvydání obohacené o bonusy připadá na léto 2010. Toto CD obsahuje mimo jiné necenzurovanou verzi klipu k písni Shadow Song. Režie se ujal ostřílený režisér  Dean Karr. Ten má na svědomí tolik zajímavých klipů, že je jen věcí vkusu, které z nich budu jmenovat, tak například jsou to: Cypress Hill – What’s Your Number?, Velvet Revolver – Set Me Free, Ozzy Osbourne– I Just Want You, Danzig– I Don’t mind the pain nebo Backyard Babies – Minus Celsius.

A není se co divit, že Dean Karr pracoval zrovna s Undercover Slut. Pro nás je tato skupina možná underground, ale pro svět, především samozřejmě pro Francii, je to poměrně uznávaná skupina. Dokladem toho je také fakt, že v září byli pozváni jako headlineři na londýnský koncert, jehož výtěžek putoval na charitu Sophie Lancaster.

A tím se dostávám k provokativní image pro ně tak typické. Pro pódiovou vizáž je charakteristický bílý make-up, zářivě červené rty a výrazně namalované oči. Oblékají se do latexových kostýmků, jejichž některé části často vzhledem (nejen) připomínají zboží ze sexshopu. Toto je však jen dílčí část, dohromady tvoří Undercover Slut unikátní směsici názorů, image a především muziky, která není určena pro každého.

A na závěr jedna potěšující zpráva pro příznivce Undercover Slut: ‚O‘ na svém twitteru uveřejnil zprávu o tom, že v současné době pracuje na matriálu pro novou desku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Undercover Slut provokují nejen latexem