×
TOPZINE.cz

Umění z toaletního papíru: ornamentální instalace překvapí svou krásou

FOTO: toaletak4

Každý člověk nebo předmět má potenciál stát se krásným a úspěšným. Dokonce i toaletní papír! Turecký výtvarník Sakir Gökcebag vytvořil z desítek rolí nádherné umělecké instalace.

Projektem s názvem Trans-Layers tak Turek dokázal, že umění lze vytvořit i z věcí, u nichž byste to nikdy nečekali. Role toaletního papíru poskládal do ornamentálních formací; některé nechal částečně rozvinout a splývat, jiné zůstaly zabalené.

Instalace, umístěné v prostoru či na bílých stěnách, překvapují svou uhlazeností a vysoce uměleckým dojmem, kterým působí. Někteří z návštěvníků originální výstavy dokonce zatoužili mít podobnou dekoraci doma; kdo by to byl do toaletního papíru řekl?

Sakir Gökcebag se kromě prostorových instalací zabývá také fotografií. Kompletní tvorba je k vidění na jeho oficiálních stránkách; nyní osobně působí v Hamburku.1 Komentář Umění z toaletního papíru: ornamentální instalace překvapí svou krásou

  1. Já nějak nevím…pořád se mi to zdá jen o něco málo lepší, než kreativní tvoření dortů z toaletního papíru na mimibazaru…jen doufám, že se nás Turek nebude snažit oblažit pohledem na vložky umělecky smotané v kytici růží.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..