Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Umělecká směsice festivalu Finále

Redakce

Redakce

22. 4. 2010

kawasakiho-ruzeHerci, režiséři, básníci i fotografové, ti všichni šli v uplynulých dnech se svou kůží na trh či spíše na festival. Přehlídka českých filmů Finále, která v neděli odstartovala svůj 23. ročník, se totiž hosty z nejrůznějších uměleckých odvětví jen hemží.

Zdroj: distributor filmu

Kawasakiho růže Zdroj: distributor filmu

Ivana Magora Jirouse, postavu českého undergroundu, bylo možné zahlédnout na plátně i naživo, a to v pondělí na básníkově autorském čtení. Jeho vrcholná sbírka Magorovy Labutí písně, která vznikala za umělcova pobytu ve valdickém vězení a vynesla mu cenu Toma Stopparda, letos slaví 24 let od svého prvního, samizdatového vydání.

Projekce + pohodový host = zaručená kombinace

Drama Kawasakiho růže zaplnilo sál za účasti tvůrčího dua Jan Hřebejk & Petr Jarchovský a v doprovodu čerstvých herců Anny Šimonové a Antonína Kratochvíla. Kratochvíl sice zatím moc zkušeností před kamerou nemá, za objektivem foťáku mu to ale jde výborně, jak při uvádění filmu, kde se jal režiséra fotit, sám předvedl.

Zdroj: distributor filmu

Muži v říji Zdroj: distributor filmu

I tvůrci snímku Muži v říji hodlali svoje filmové dítě na festivalu v náležitém počtu podpořit. Ve stejnou dobu však bohužel došlo k přerušení letecké dopravy a tvůrci uvízli na americkém letišti. Film proto uvedla producentka České televize Darina Levová a fyzický básník Petr Váša, další začátečník v oboru. „Herec nejsem, hrát nějakou postavu mi je naprosto cizí. Prostě jsem se choval jako že to jsem já,“ vyjádřil se o své roli vesnického mystika.

Více informací naleznete na stránkách festivalu filmfestfinale.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Umělecká směsice festivalu Finále