Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Umějí se čeští studenti oblékat?

Redakce

Redakce

30. 5. 2011

FOTO: Miss Agro 2011Co nosí dnešní studenti? Jaké trendy se mezi nimi uchytily? Rozdílné styly napříč fakultami a obory vykazují dva shodné rysy – uvolněnost a pohodlí!

FOTO: Miss Agro 2011

Studentský majáles - přehlídka kuriozit nebo vytříbeného vkusu?, Zdroj: Redakce Topzine.cz

Majálesy jsou za námi. Studenti oslavili jaro a vzývali studentský život. Když jste se při všech těch bujarých oslavách rozhlédli kolem sebe, mohli jste vidět neuvěřitelné věci. Snahu o vytvoření barevně ladícího modelu nemůžeme upřít snad nikomu. Někteří byli, jak to tak bývá, ve svém snažení úspěšnější a jiní méně. Jedni oplývají talentem a je jim vlastní styl s vtipem a smyslem pro detail. Druzí se jen marně snaží toto umění napodobit. Jsou studentské majálesy přehlídkou kuriozit, nebo naopak molem vytříbeného vkusu?

Všichni ti, kteří někdy stáli na akademické půdě, si nemohli nevšimnout, že mezi studenty jednotlivých fakult jsou v oblékání zřejmé rozdíly. Filozofy většinou potkáte v originálních, neotřelých kouscích. Nosí vše. Od batikovaných oblečků až po retro módu. Právníci se oblékají umírněněji a celkem upjatě. Obecně od nich očekáváme sako a naleštěné boty. Matematiky zase často vystihuje košile s knoflíčky zapnutými až ke krku.

O studentech vysokých škol po světě kolují stereotypní pověry týkající se jejich zevnějšku. Když se však všichni tito různí lidé sejdou na jedné louce při oslavách studentského života, patří najednou do jedné skupiny. Do skupiny studentů.

FOTO: Módní přehlídka Olomouckého majálesu

Módní přehlídka Olomouckého majálesu, Zdroj: plusm-nus.com

Dávno jsou pryč doby, kdy na univerzitách převažovaly kristusky a zanedbaný vzhled. Dnešní generace studentů klade na módu důraz. Přináší ji do popředí a soustředí se na ni. Být studentem s sebou nese nám všem notoricky známou finanční nouzi, a tak se málokdy setkáte s drahými značkami. Kdo ale říká, že jedině v saku od Huga Bosse budete in? Nebo že pokud neobouváte Blahnika, nemůžete na akademickou půdu?

Studentská inspirace

Inspiraci a nové podněty studenti často hledají ve svém okolí. Pozorují ho a tvůrčím způsobem získané informace modifikují podle své osobnosti. V šatníku vysokoškoláka naleznete oblečení různých stylů. Od značkové módy až po sekáčové úlovky. Inspirace módními trendy je jistě všudypřítomná, v konečném výsledku se však oblékají podle toho, co se líbí jim samotným a přísně určovaná pravidla módního průmyslu je nechávají chladnými.

Oblečení říká hodně. Sami si vytváříme obrázek o ostatních, jejich oděv mnoho vypovídá. Studenti jsou skupinou, která se skrze něj realizuje a vyjadřuje sebe sama, svůj postoj. Na Majálesu v Olomouci, který skutečně organizují studenti studentům, se rozhodli, že budou své kolegy ve studiu inspirovat a jako součást programu uspořádali módní přehlídku. Na podobných studentských akcích je ale často zajímavější podívat se do řad mladých lidí kolem. Kolik modelů vás nadchne?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Umějí se čeští studenti oblékat?