×
TOPZINE.cz

Ulovit miliardáře na DVD: Zkorumpovanost vládne všemu

Ulovit miliardáře DVDČeský film o zkorumpovaném prostředí médií, lobbyingu a politických tlaků z pohledu režiséra Tomáše Vorla, který je znám díky snímkům Kouř nebo Gympl, vychází 24.3.2010 na DVD. Od jeho premiéry 1.října 2009 jej zhlédlo v kinech přes 80 000 diváků.

Zdroj: distributor filmu
Ulovit miliardáře Zdroj: distributor filmu

Film

Děj se odehrává kolem úspěšného a dravého podnikatele Patrika Grossmanna (Tomáš Matonoha), který má být z konkurečních důvodů zdiskreditován. O to vše se postará PR manažer Lehký (Jiří Mádl), který dostane zakázku z politických kruhů, a tak za pomoci všehoschopného reportéra Skopového (Radomil Uhlíř) rozjede kampaň se zinscenovanou reportáží, ve které Grossman mlátí romského chlapce. Tyto záběry a informace se dostanou do všech médií a atmosféra zhoustne natolik, že každý moralista z nejrůznějších sociálních skupin ochotně nabízí své analýzy a odborné komentáře, aby Grossmana veřejně zostudil.

Ve čtvrtek 1. dubna bude Tomáš Vorel hostem online rozhovoru na Topzine.cz. Položit svůj dotaz můžete už nyní zde.

Grossman je zatčen a policejní tisková mluvčí Jakubíčková (Ester Janečková) objasňuje okolnosti a příčinu, že byl obviněn z rasismu na základě kterého je proti němu zahájeno trestní stíháhí. Kromě toho se mu začíná i rozpadat vztah s přítelkyní a televizní rosničkou Kateřinou (Kateřina Sedláková), která se obává o svojí kariéru. Ovšem na to, jak zastavit nevyhnutelný pád, přijdou Grossmanovi PR manažeři (Milan Šteindler, Josef Carda): Koupit televizní stanici a obrátit veřejné mínění na svou stranu…

Jiří Mádl, Radomil Uhlíř Zdroj: bioscop.cz
Jiří Mádl, Radomil Uhlíř Zdroj: bioscop.cz

Film se zabývá hlavní myšlenkou, na jakých principech a vztazích funguje dnešní informační společnost a jakou sílu na veřejné mínění mají Public Relations.

V dalších rolích se objeví Bolek Polívka, David Vávra nebo Miroslav Etzler. Autorem hudby k filmu je DJ Wich, se kterým režisér spolupracoval již na předchozím filmu Gympl.

Ulovit miliardáře DVD Zdroj: distributor filmu
Ulovit miliardáře DVD Zdroj: distributor filmu

DVD

Na DVD najdete kromě samotného filmu i klasické bonusy jako vystřižené scény, filmový scénář, rozhovory, trailer, foto z natáčení a radio spot.

Režie Tomáš Vorel
Scénář Martin Nezval, Tomáš Vorel
Hudba Wich (Tomáš Matonoha, Petr Surmaj)
Hrají: Tomáš Matonoha, Ester Janečková, Jiří Mádl, Kateřina Sedláková, Josef Carda, Milan Šteindler, Radomil Uhlíř, Miroslav Etzler, Tomáš Vorel jr., David Vávra, Bolek Polívka a další

Délka: 90 min
Formát obrazu: Formát 16:9 (2,35:1)
Titulky: české pro neslyšící, anglické
Cena: 399 Kč
Vydává: Magic BoxDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..