Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Ukázky pořadů Festivalu Fantazie Speciál (27. října – 1. listopadu)

Komerční sdělení

Komerční sdělení

24. 10. 2009

Program Festivalu fantazie Speciál je hotov. Obsahuje více než 550 pořadů v liniích Gatecon (Stargate), Trekfest (Star Trek), Star Wars, SeriesCon (mix seriálů), Cultovní Galacticon (Dr. Who, Battlestar Galactica), Futurecon (budoucnost), Avalcon (literární), Fantasy&Mýty (LOTR apod.), NarniaCon, Historycon, Slayercon (Buffy, …), Supernatural Con, ViragoFest (hrdinky),  AMcon (anime), Harry Potter,  OrientCon (dálný východ), MaelströM (speciální a RPG), Manifest fantastiky (RPG, fandom), Dance Dance Revolution.

Přednášky, besedy a soutěže, hry a turnaje v deskovkách a kartičkách, v PC herně a na konzolích, filmy (včetně novinek v kině) a seriály a další program. Vybíráme jako ochutnávku jen pár pořadů a zveme vás k účasti.

pr-ffs-2009-01

Zdroj: archiv organizátorů

Co je fantastika Ondrej Herec

Čím je fantastika, když se budoucnost zřítila do přítomnosti, člověk do techniky a science fiction do reality? Motivy a témata sledujeme tisíce let do minulosti, ale přimlouvají se Homér a Whedon čtenářům stejně anebo vysílají v různých kódech? Co se spisovatelé naučili od vědců a co od básníků?

Křest knihy „Pěna dějin“

Scarlett Rauschgoldová „Darth Zira“ + Hanina Veselá, Ondrej Herec, Martin Koutný, Jaroslav Houdek, Vladimír Němec, …

„Pěna dějin aneb příběhy, které se nestaly(?)“ je nová sci-fi antologie časovek a alternativních historií se zvláštním zaměřením na bouřlivé časy 19.-21. století.

Tina Salo – upírka od Staromáku Petra Neomillnerová

Ostré zuby, rychlý prst na spoušti, jedovatý jazyk a proklatě nízko zavěšené bokovky, to je Tina Salo. Jak přišla na svět, proč miluje Prahu, sporťáky a sex.

pr-ffs-2009-02

Trevor Jones a … Zdroj: archiv organizátorů

Runový meč: 2. díl Městských válek Pavel Renčín

Václav Vran zjistil, že města jsou živé bytosti. Po staletí stojí v ústraní a ovlivňují historii. Něco se ale změnilo. Praha, Královna měst, krvácí a pozvolna umírá. Nad Čechami, Moravou a Slezskem duní válečné bubny. Blíží se Rada měst. Kdo chce rozpoutat zkázu? Více odhalí Runový meč, druhý díl MV

Transmise, Čína a Ken Wood Jiří Procházka „JWP“

Nezávazné plkání o literárních plánech (projekty: Transmise, Ken Wood, JFK, Kyberpunk) spojené s fantasy a sci-fi zážitky z Číny (terakotová armáda, Šanghaj), scénické čtení s pomocí vylosovaných diváků…

Koktejl temné fantasy Sebastian Chum „Seb“+Jaroslav Faltus

Jak vypadá moderní dark fantasy? Dragon Age tým, inspirován literárními vzory autorů studia BioWare, přináší zamyšlení nad směry současné „dospělé fantasy“. Jsou jimi New Weird a Complex Fantasy? Má ještě smysl vůbec dark fantasy vydělovat, nebo prorostla k samotnému srdci žánru?

Daturnin Tvé játro činohernále

Komandér Riker nemá lehký život. Obklopují ho výstřední osoby: jeho věrný sluha Daturnin, dobrý přítel inženýr La Forge a další přátelé či příbuzní. Daturnin je adaptací Jirotkova Saturnina v prostředí Star Treku. Zaslechnete klasické dialogy a hlášky tak, jak je neznáte.

pr-ffs-2009-03

Přednáška ve Velkém sále Zdroj: archiv organizátorů

Slavností večer u příležitosti 10 let SW conů

Aleš Ptáček „Sovog“ + Eliška Vyhnánková

Připomeneme si uplynulých 10 let SW conů. V rámci slavnostního večera budou oceněni největší fani, kteří se zúčastňují Star Wars conů, a kteří se zasloužili o fungování SW komunity v ČR.

Sci-Fi táborák ST Fankluby + Gatecon Team

Kdo by neměl rád táborák. Plápolající oheň, kytara, písničky, kamarádi, zábava. To všechno vám v hávu (nejen) Star Treku přinese Sci-fi táborák… Když mě brali do Flotily stříhali mě dohola vypadal jsem jako blbec jako Picard holala la la jako Picard holala…

Sci-Fi párty ST Fankluby

Vesmírné drinky, společenské hry, soutěž o Nejlepší Sci-Fi kostým – přijďte v něm právě vy! Hudba, tanec a zábava.

Kalendář Akty fandomu Realizační team akty fandomu

Pojďte se podívat na besedu a krásné slečny našich conů! Povídání o vzniku kalendáře s názvem Akty fandomu 2010, který vzniká na podporu FESTIVALU FANTAZIE!

Veřejná beseda o Pragoconu 2010 Václav Pravda

Budeme pořádat i Pragocony. První nový bude 28.-31.1.2010. Pro někoho dobrá zpráva, pro někoho noční můra. Co se stane s Pragoconem? Co se změní k lepšímu, jaké máme plány? A co byste chtěli vy? Přijďte nám říci!

Blok zábavných HP videí Krist.Dubnická „GinnyM Weasley“

My víme, že Harry Potter a jeho svět je strašně vážné téma a neměli bychom si z toho dělat srandu. Leč… Přijďte kouknout na sadu těch nejpovedenějších HP parodií!!

FF 2009 ve fotografii Roman Kresta „Randalf“

Fotografické vzpomínky na FF 2009. Přidáme místy komentář a snad i něco z cenzurovaných snímků ;)

Vol(ej)te Cool Silvie Šustrová „draky“

Co chystáme? Co bude 16:9? Vážně jsme koupili Simpsonovy? A bude Homera dabovat Bohdan Tůma? Plus odpovědi na další vaše všetečné otázky…

Infantilní diskotéka „cernaamodra“ + „Jacob Carter“

Zatrsejte si v rytmu infantilních písniček a znělek. Včelí medvídci, kačeři, šmoulové, české pohádky, Michal David a vůbec všechno, co byste na „normální“ diskotéce nepotkali, ale co vás zaručeně roztančí a pobaví zároveň.

Diskotéka ve stylu 60. a 70. Let Pavel Vachtl

Vrátíme se hudebně do let vlády žánrů jako rhythm&blues, soul, rock´n´roll, funky, disco, progrock, hardrock, glam rock, jazzrock a začínaly se prosazovat syntezátory, elektronika a „kosmické“ zvuky. A na hodně věcí z toho se dalo tancovat. Nová vlna a punk se teprve připravovaly.

Karaoke Filip Kubín „Yakuzza“

Karaoke show – písničky české, zahraniční, z pohádek, filmů, všechno možné! Umíte zpívat? Přijďte to předvést ostatním! Neumíte zpívat? Už několikrát jsme viděli, že to vůbec nevadí! Vlastní MP3 s texty si vezměte s sebou!

Music Club FF Patrik Helta „P.J.Trewor“

Diskotéka plná skvělé hudby z let 80., 90. i novějších, skvělá zábava až do ranních hodin. DJ P.J.Trewor.

Půlnoční taneční Pavel Heinrich „Gargamel“

Klasické tance včetně výuky změní Velký sál na ples.

Výstava obrazů V suterénu Sokolovny (ve vestibulu pod schody vlevo) budou vystaveny obrazy Martina Zhoufa, J.P. Krásného každý celý den od 12 do 20 h. Plus několik SF modelů.

Tradičním fanouškům doporučujeme zejména literární Avalcon Speciál o víkendu 30. 10. – 1. 11. s řadou hostů, špičkou české fantastiky.

Přijeďte si užít skvělou atmosféru Festivalu fantazie Speciál. Připomeňte si, jaké to bylo loni na podzim na FFS08.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ukázky pořadů Festivalu Fantazie Speciál (27. října – 1. listopadu)