Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Ukázky: Komiks Kick-Ass. To bude Nářez!

Redakce

Redakce

12. 5. 2010

!EXKLUZIVNĚ!Jak to dopadne, když se jeden teenager rozhodne, že k tomu být superhrdina vlastně nepotřebuje žádné superschopnosti? Všelijak. Ale je to pekelná zábava.

Mark Millar stvořil příběh, který by Jaroslavu Foglarovi nejspíše přivodil zástavu srdce zděšením, jelikož jeho náctiletí hrdinové nejenomže používají slovník, za který by se nestyděl průměrný vykonavatel jisté chodníky zvelebující profese, ale navíc jim nedělá problém sem tam někoho ztřískat, zmrzačit nebo zabít. A to pokud možno tak, že se nejenom dotyčný, ale i celé okolí marinuje v krvi. Kick-Ass zkrátka bere superhrdinskou tématiku trochu jinak, než jsme zvyklí.

Jak už jsme se zmínili, stvořitelem a scénáristou je Mark Millar, známý svými temnými, krvavými příběhy, ale zároveň vysokou scénáristickou kvalitou (Wanted, Ultimates, marvelovská série Civil War, Ultimate X-Men). Výtvarnou stránku obstaral známý kreslíř John Romita Jr., který kreslil mimo jiné Spidermana nebo Thora.

A ano, jedná se o komiksovou předlohu stejnojmenného filmu, který právě běží v našich kinech. Kick-Ass: Nářez u nás vyšel 7. května.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ukázky: Komiks Kick-Ass. To bude Nářez!