Menu
TOPZINE.cz
Hudba

UDG v Retru překvapili. Zahráli Hvězdáře!

Redakce

Redakce

11. 11. 2009

UDG-1Největší koncert podzimního turné kapely UDG se odehrál 10. listopadu v pražské Retro Music Hall. Kluci zaváleli s novými i staršími peckami. Zahráli nejnovější Éterickou i nezapomenutelného Hvězdáře a jako vždy předvedli skvělou show!

Zdroj: Kateřina Franková

UDG, Foto: Kateřina Franková

Všechno vypuklo těsně po osmé hodině večerní, kdy se na pódium vrhla předkapela celorepublikového turné, kapela Liwid. Liwiďáci pěkně rozehřáli z dlouhé fronty promrzlé publikum a pečlivě ho připravili na příchod UDG. Největší úspěch u diváků měli asi s rytmickou písničkou Blondýna z Londýna, ve které si dělají legraci z blondýnek.

UDG vystoupili na pódium okolo půl desáté hodiny večerní a hned od prvního okamžiku rozjeli nevídanou show. Vzhledem k tomu, že kluci namixovali staré hity s novými peckami, tak si každý v sále během hodiny a půl dlouhého koncertu přišel na své. Na přetřes přišly například pecky jako Kdy zas blíž, Mary-Ann, Chimér a kiss nebo Nečitelný policejní román, ale i Raketa, Vůně či Zpěvy deště.

UDGéčka si kromě Liwidů pozvali jako další hosty například Thoma z kapely Imodium nebo Zellera z Cocotte minute, kteří společně zazpívali skladbu Buď a nebe.V průběhu večera pak na pódiu sólově vystoupil i bubeník Jugi, který za slíbenou láhev Tullamorky zazpíval hymnu Baníku. Whisky opravdu dostal a po jednom loku jí vřele poslal do publika.

Pro největší podzimní koncert si UDG jako třešničku připravili premiéru pomalé písničky Hrdina z nového alba Autoportrét, ve které jim vypomohl sametový hlas Jany Loty a na piano je doprovodil Petr z No Heroes.

Nejvíc však všechny v sále zahřálo na srdci, když ke konci koncertu zazněly největší vzpomínkové hity jako Raketa a Hvězdář, které UDG běžně na svých koncertech nehrají. Program pak skončil aktuální klipovou hitovkou Éterická. Celé vystoupení bylo dvakrát delší než bývá na letních festivalech, a proto všichni diváci odcházeli s úsměvem a naprosto spokojeni. Stálo to skutečně za to!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

UDG v Retru překvapili. Zahráli Hvězdáře!