Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Účinkující byli na devátém ročníku Sázavafestu spokojeni

Stejně, jako jsme zjišťovali spokojenost a nespokojenost s letošním Sázavafestem u návštěvníků, ptali jsme se také některých účinkujících, jak se jim tu tento rok líbilo, a s kterými kapelami by si rádi zahráli na samostatném koncertě. Zajímavé je, jak rozdílné jsou pohledy na festival z obou protipólů.

terezaTereza Černochová

Já jsem tady letos poprvé a musím říct, že je to zatím nejlepší fesťák, na jakém jsme hráli. Funguje tu výborná organizace, překvapilo mě,  že je tu dokonce šatna! S ručníkem! A občerstvení pro kapelu! (smích) Zahrála bych si nejraději asi s Freak Power anebo J.A.R, to jsou kamarádi, tak by to bylo určitě super.

Sazavafest_09_Jananas_resizeJananas

Honza: Myslím, že organizace je vcelku dobrá, akorát by mohli více podporovat lokální výrobky, například pivo Hubertus Kácov by mohlo být na více místech. Raději lokální výrobek, než celorepublikového giganta Krušovice. V Kácově by mělo být více Kácova.

Sám za sebe bych si rád zahrál s Lenkou Filipovou.

Jana: Já zas s Lenkou Dusilovou.

Honza: No, nebo s Xindlem X.

Sazavafest_09_UDGAdam Kupera, UDG

Tyto festivaly, jako je Sázava, Rock for People, Benátská noc a tak, jsou festivaly, kde to bude vždycky skřípat. Není v lidských silách to úplně utáhnout. Vždycky je něco. Ale tento fesťák už jede dlouho a je lepší a lepší každým rokem. To nejdůležitější je dobré počasí. Těžko říct, jak by to organizátoři zvládli. Byl by to asi problém. Samozřejmě má své mouchy Někdo řekne: „málo toitoiek, málo vody a blablabla“. Asi to tak je, ale to k těm festivalům patří.

S kým bych si zahrál? To fakt netuším. My už hrajeme docela dlouho, dost jsme toho objezdili a už hráli se spoustou českých i zahraničních  kapel. Všecko bylo super. Ať Divokej Bill, Horkýže nebo Wohnouti. Teď jsme ale rádi, že lidi chodí na nás samotné a to je super!

Lukáš, Airfare

Jako negativum vidím vstup do areálu, který je jenom z jedné strany. Musí se to celé obcházet. Jinak to ani moc posoudit nemohu. My hráli na scéně Na zámku, která je mimo areál. Scéna byla v pohodě, jen mě mrzí, že letos bylo jiné pódium než loni. Na zámku to mohlo být důstojnější.

Zahrál bych si…(ježišmarja)… Třeba s Kings of lion. Taková dobrá kytarová kapela, ve světě známá. Hrají už osm let. Jsou to bratři, bratranci a mají dobré společné cítění.

Foto: Daniel Husek a Václav Kohout, Topzine.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Účinkující byli na devátém ročníku Sázavafestu spokojeni