×
TOPZINE.cz

Ubytování na zámku Napajedla dopřeje harmonii tělu i duši

FOTO: Barokní zámek Napajedla je dnes v soukromém vlastnictví
Barokní zámek Napajedla je dnes v soukromém vlastnictví, Zdroj: zameknapajedla.cz

Zámek Napajedla nabízí stylové ubytování, kurzy vaření s důrazem na lokální suroviny, výuku golfu, ale také svým charakterem a filozofií provází cestou ke klidnějšímu životu bez stresu.

Barokní zámek Napajedla je dnes v soukromém vlastnictví. Zdroj: zameknapajedla.cz

Napajedla. Malebné městečko s bohatou historií, neodmyslitelně spojenou s protékající řekou Moravou. Jako jedna z dominant města se tyčí nad ostatními stavbami majestátní barokní zámek.

Zámek, který lze zažít

Zámek samotný má za sebou dlouhou historii střídání majitelů. Od zámeckých pánů minulých století, přes úspěšného podnikatele Jana Antonína Baťu, až po doby, kdy plnil funkci ubytovny a internátu. Dnes je sídlo v soukromém vlastnictví a postupně se rekonstruuje.

Přilehlý desetihektarový zámecký park se spoustou vzácných dřevin a kouzelným rybníčkem uprostřed je místem pro zábavu i odpočinek. Zámek je ztělesněním poctivé práce a je prostoupen filozofií majitelek, která má v dnešní uspěchané a hektické době ukázat člověku směr či aktivity, které vedou k dobré psychické i fyzické kondici.

Zámecké interiéry snoubí moderní styl a nábytek na vyhození

Všechno začíná u zámeckého ubytování. Pokoje jsou navrženy v shabby chic stylu majitelkou zámku paní Evou Gajdošík, která kombinuje starší nábytek a dekorace s moderními prvky. Každý ze současných třinácti pokojů má svůj název, svou vlastnost a tím i speciální uspořádání a kouzlo.

FOTO: Pokoje pro hosty zařízeny v shabby chic stylu
Pokoje pro hosty zařízeny v shabby chic stylu

Vlastnosti pokojů i celá koncepce je v každém pokoji unikátní a má působit na člověka, aby se cítil jako doma. Ubytovacím je druhé patro zámku.

Ve spodních patrech je v podobném stylu zařízená zámecká kavárna, ke které neodmyslitelně patří zážitková gastronomie, při které je velký důraz kladen na pokrmy z lokálních surovin. Sami si také můžete do procesu přípravy chutných pokrmů zapojit a zajistit si kurzy vaření přímo na zámku pod vedením profesionálů a labužníků.

FOTO: Večeře při svíčkách v prostorách zámecké kavárny
Večeře při svíčkách v prostorách zámecké kavárny

K relaxaci a spolehlivému odstranění stresu jsou pro návštěvníky zámku připraveny další aktivity. V zámeckém parku si můžete vyzkoušet odpálit nejeden golfový míček na tréninkovém driving range. Při špatném počasí je v prostoru sídla k dispozici i moderní indoor golf. K dispozici je i půjčovna kol a v okolí Napajedel rozvinutá síť cyklostezek nejen podél Baťova kanálu.

Samozřejmostí jsou komentované prohlídky rekonstruovaných zámeckých prostor i tematické výstavy. Navštívit můžete i blízký hřebčín, který se pyšní chovem anglického plnokrevníka už od roku 1886.

Provozovatelé se snaží vytvořit místo oproštění od všedních starostí, a to se na zámku Napajedla čím dál více daří.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..