Menu
TOPZINE.cz
Tipy na výlety v ČR

Ubytování na Lipně – dovolená a atrakce v okolí. Jaké jsou výhody ubytovaní na chatách?

Lipno

Obec Lipno nad Vltavou se nachází na jihu Čech a je velmi známá pro svou vodní nádrž Lipno, která zde byla vybudována mezi lety 1952 a 1959. Dnes je Lipno známou rekreační oblastí s několika atrakcemi, které stojí za návštěvu.

Zajímalo by vás, jak vypadá pohled na svět z ptačí perspektivy? Tak to se nezapomeňte projít Stezkou korunami stromů. Krásné výhledy na okolní krajinu, interaktivní prvky s novými informacemi a zajímavostmi, nejdelší tobogán v Česku pro zpáteční cestu a různé herní prvky, které pro děti zajišťují zábavnou formu vzdělávání. Dostanete se až do výšky 24 metrů? Otevřeno má stezka po celý rok kromě Vánoc.

Největší vodní ráj Aquaworld Lipno je skvělým místem relaxace a zábavy pro celou rodinu. Vodní ráj Lipno je hojně využívanou a oblíbenou atrakcí po celodenním sportování nebo při nepříznivém počasí. K dispozici zde budete mít plavecké bazény, divokou řeku, brouzdaliště pro děti, vířivku, finskou saunu a další. Přijďte se uvolnit a užít si zábavu do Aquaworld Lipno!

Bobové dráhy na Lipně jsou k mání rovnou dvě – korytová s délkou 1 km a horská dráha spíše pro rodiny s dětmi díky své bezpečnosti. I přesto na ni ale můžete zažít jedinečný zážitek, a to 2 zatáčky s téměř 360 stupni. Zároveň se tu lze i občerstvit či popít v drink baru. 

Pro milovníky adrenalinu i pro děti doporučujeme Lanový park Lipno, který nabízí několik druhů stezek o délce 500 metrů. Pokud máte obavy, zaškolení pracovníci vás rádi provedou. Na závěr můžete vyzkoušet sjezd Fly kladkou nad rybníkem.

Jestli si chcete udělat výlet do přírody, určitě navštivte vodopády sv. Wolfganga. Sice se nejedná o vodopády v pravém slova smyslu, jde spíše o sérii kaskád, i tak ale určitě stojí za zmínku. Zahlédnout tu můžete například skorce vodního, ledňáčka či raka kamenáče.

Další ukázkou přírody je Čertova stěna, skalnatý vrchol, který na své špičce poskytuje působivý výhled dolů. Najdete tu také skalní hradbu s mohutným balvanem, kterému se říká Ďáblova kazatelna. Toto místo si můžete projít pěšky nebo projet na kole, vede tudy totiž turistická stezka i cyklostezka.

Pokud byste se chtěli na Lipně ubytovat, doporučujeme vám chaty a chalupy. Proč?

  • Soukromí – v tomto typu ubytování nebude nikdo jiný než vy, a tak si můžete užít dostatek soukromí a chvilky pohody
  • Pohodlnost – chaty i chalupy jsou plnohodnotně vybaveny, budete mít k dispozici kuchyň a nebudete tak muset řešit, do jaké restaurace zajít
  • Velikost – díky velkému počtu pokojů se sem skvěle vejdete s celou vaší rodinou či partou, některé prostory nabízejí ubytování až pro 28 osob

Pro větší výběr navštivte ubytování Lipno a vyberte dle svého vkusu to nejlepší pro vás.

Jestliže vás Lipno nad Vltavou zaujalo, rozhodně neváhejte, zvolte ubytování ve formě chaty či chalupy a užijte si jedinečnou dovolenou! Tipy na ubytování v této oblasti najdete na Hauzi.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ubytování na Lipně – dovolená a atrakce v okolí. Jaké jsou výhody ubytovaní na chatách?