Menu
TOPZINE.cz
Sport

Uběhnout maratón se 185 kilogramy? Pro čtyřicetiletého Američana žádný problém

Martin Slabý

Martin Slabý

28. 3. 2011

Pozoruhodný výkon předvedl v Los Angeles Kelly Gneiting z Arizony. Na tom, že uběhl tamní maratón, by ještě nebylo nic tak zvláštního. Punc obdivuhodnosti však jeho výkonu dává to, že se tímto počinem stal nejtěžším závodníkem, který kdy maratón zaběhl. Váží 185 kilogramů.

Kelly Gneiting

Kelly Gneiting jako maratonec.... Zdroj: youtube.com

Hned o více než dvě hodiny překonal Kelly Gneiting svůj dosavadní rekord, který činil bez osmi minut dvanáct hodin. Hodnota nového nejlepšího výkonu je 9 hodin, 48 minut a 42 sekund. Kromě toho, že si čtyřicetiletý sympaťák splnil předsevzetí a dokázal se výrazně zlepšit, měl jeho běh ještě jeden vedlejší účinek. Po proběhnutí cílem totiž váha pod ním ukazovala o dva kilogramy méně.

Kelly Gneiting

...a jako zápasník sumo Zdroj: youtube.com

Americkému bývalému šampiónovi v zápasech sumo nebyla na překážku pouze jeho poněkud vyšší hmotnost, ale i počasí. Po celou dobu dvaačtyřicetikilometrového běhu totiž vydatně pršelo. Jak sám Gneiting po závodě řekl, byl to pro něj posledních pár kilometrů už boj, ale závod chtěl za každou cenu dokončit. Podařilo se mu to a v cíli si mohl na krk pověsit ocenění pro nejtěžšího závodníka, který kdy tento náročný závod dokončil.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Uběhnout maratón se 185 kilogramy? Pro čtyřicetiletého Američana žádný problém