Menu
TOPZINE.cz
Hudba

U2 chystají futuristickou desku Songs Of Ascent

Redakce

Redakce

10. 4. 2011

Několik podrobností ohledně nové desky jedné z nejpopulárnějších kapel současnosti pronikly na veřejnost. Frontman U2 Bono prý prohlásil, že chystané album irské skupiny bude ve sci-fi stylu.

FOTO: Irská hudební skupina U2

Irská hudební skupina U2, Zdroj: archiv

„Bono popsal to album jako futuristické. U2 jdou do sci-fi, tak nějak mi to řekl,“ svěřil se nedávno serveru Billboard.com producent RedOne. Ten ale neprodukuje chystanou desku kapely, s U2 prý spolupracuje na jiných projektech.

Nová řadovka jménem Songs Of Ascent má vyjít letos v květnu, přesné datum ještě není známo. „Očekávám nové album U2 dřív, než si kdokoli myslí. Řekl bych, že vyjde před další částí amerického turné, které začíná v květnu,“ prohlásil trochu neurčitě manažer skupiny Paul McGuinness.

Novinka podle všeho ponese jméno Songs Of Ascent, ale podle manažera jde jen o pracovní název. Není znám ani tracklist chystané desky. Producentem novinky je americký hudebník Danger Mouse.

Načasování vydání v pořadí třinácté desky souvisí s rozsáhlým turné U2 jménem 360. Jde o dlouhou šňůru, která začala v roce 2009 v Barceloně. Od té doby kapela procestovala všechny kontinenty a koncerty navštívilo přes pět milionů diváků. Do Česka však U2 v rámci tohoto turné nezavítají.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

U2 chystají futuristickou desku Songs Of Ascent