Menu
TOPZINE.cz
Apetit

U Vystřelenýho oka: Hospoda, kde by Žižka zapomněl na Vítkov

Redakce

Redakce

4. 2. 2010

vokoLegendární žižkovskou hospodu U Vystřelenýho oka najdete v malé uličce U Božích bojovníků. Na první pohled zaujme nápaditě vymalovaným štítem s názvem podniku. Jeho autorem je akademický malíř Martin Velíšek, který ostatně vyzdobil celý interiér hospody.

Zdroj: archiv Kateřiny Koudelkové

Zdroj: archiv Kateřiny Koudelkové

Osobitá atmosféra na vás dýchne už při vstupu: bytelné dřevěné stoly, v rohu vedlejší místnosti, která není oddělena dveřmi, starý klavír, na stěnách výjevy odkazující na bohatou historii Vítkova a hospodský, který i v lednových mrazech neváhá točit pivo oděn do krátkých kalhot.

Co se týče nabídky jídel, obyčejného utopence nebo hranolky byste hledali marně. Jistě vám ale bude chutnat Utonulec za 25 korun a Hrabanoly za dvacku. Pokud máte větší hlad, snad vás uspokojí Kuřecí ňadra s nebem a hrabanoly za 89 korun.

Z piv tu dostanete Gambrinus, Prazdroj, Kozla, i Řidičovo (neboli nealkoholické) pivo. Kupodivu ani nabídka nealka není nijak ošizená a nechybí ani energetické nápoje. 

Zvláštní list v jídelním lístku si pak zasluhují vína a typické hospodské pochutiny – například buráky prodávané jako buburáky, případně tyčinky přejmenované na ty silné činky.

Často se zde také konají různé koncerty, literární večírky i jiné, třeba i soukromé akce. V létě je v tomto směru využíván i dvorek před hospodou, na kterém se dá postavit malé podium.

Hospoda U Vystřelenýho oka je rozhodně jedna z mála současných hospod, která si udržuje atmosféru staré pražské putyky. Nejsou tu žádné blikající automaty ani naleštěný bar. A už proto stojí za to sem občas zajít – třeba na pivo a utonulce.

www.uvoka.cz

ADRESA: U Božích bojovníků 3, Praha 3 – Žižkov

PROVOZNÍ DOBA: Po – So 16:30 – 1:00

TIP NA PITÍ: Kozlí Gambrinus (mulatka seřízlá) 22 Kč

HODNOCENÍ: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

U Vystřelenýho oka: Hospoda, kde by Žižka zapomněl na Vítkov