Menu
TOPZINE.cz
Apetit

U Malého Vítka vás o hladu nenechají

Samcová Jana

Samcová Jana

9. 3. 2010

V podzámčí Latrán v Českém Krumlově se ukrývá nenápadná hospůdka U Malého Vítka. Její součástí je útulný hotýlek, jehož útroby vás nenechají na holičkách, zanecháte-li v hospůdce kromě útraty třeba i svou střízlivost.

U Malého Vítka, Zdroj: vitekhotel.cz

U Malého Vítka, Zdroj: vitekhotel.cz

Uvnitř hospůdky na vás už při prvních krocích dýchne atmosféra domácího prostředí a vznášející se aroma teplého punče. Restaurace je esteticky členitá s kapacitou sedmdesáti osob a skládá se z výčepu, vinárny, kavárny a jídelního sálu. Obzvlášť půvabně působí Rytířský salonek s krbem. Hospůdka je natolik rozlehlá, že její členění vyžaduje toalety na obou jejích koncích, což ocení zejména dámy. Do stavu relaxace vás uvede mohutný dřevěný nábytek a stylová výzdoba interiéru. Je těžké tomuto místu něco vytknout.

To, za čím sem chodí drtivá většina hostů, tedy jídlo, dělá čest svým kuchařům. Porce jsou více než štědré, což se kompenzuje na účtence, ale aspoň máte pocit, že vás neošidili. Hodně místa v žaludku vás bude stát například sýrový mix nebo špenátové špecle se slaninou. Široká je nabídka zmrzlinových pohárů a zákusků vůbec, takže milovníci sladkého, spěchejte k Malému Vítkovi. Vaše chuťové buňky budou nekompromisně atakovány přívaly cukru. Pro úplnost zbývá dodat, že v létě je v provozu terasa pro 50 osob, kde se konají kulturní programy pro malé i velké návštěvníky. Malá robátka se vyřádí i v dětském koutku.

ADRESA: Radniční 27, 381 01 Český Krumlov

OTEVÍRACÍ DOBA: 10-23 hodin

TIP NA JÍDLO: Špenátové špecle se slaninou 99,-

TIP NA PITÍ: Svařené bílé víno 40,-

HODNOCENÍ: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

U Malého Vítka vás o hladu nenechají