Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Tyrolská dovolená v Rakouských Alpách a Hohe Salve

Redakce

Redakce

2. 2. 2011

Pokud budete mít někdy cestu kolem Kitzbühelu v Rakousku, určitě se zastavte u Hohe Salve. Toto kouzelné místo, na jehož vrcholu leží nejvýše položený kostel v Rakousku, vás nadchne a budete na něj vzpomínat.

FOTO: Pohled z Hohe Salve

Pohled z Hohe Salve, Foto: Jana Roszková, Topzine.cz

Tato hora je vidět již z dálky. Leží v Kitzbühelských Alpách nedaleko lokalit Wörgl, Westendorf, nebo Itter. Na jejím vršku z dálky uvidíte kostelíček, který se zdá být až v nebi. Je to úchvatná podívaná, ještě větší, když se díváte ze samotného vrcholu Hohe Salve.

Užijte si pravou tyrolskou dovolenou

Hohe Salve leží v oblíbené prázdninové oblasti, kde se nachází desítky lyžařských středisek a četné běžkařské trasy. Samozřejmě i v létě si zde můžete vychutnat pohádkovou dovolenou. K dispozici jsou nádherná jezera ke koupání, moderní nákupní centra, tyrolské tradice a pohostinnost.

Pokud se tedy na Hohe Salve vydáte, zastavte se v zábavním parku jen pár kilometrů pod vrcholem. Park nabízí množství nejrůznějších akcí, můžete se brouzdat po kolena v bahně, projít si stezku po kamíncích bosýma nohama nebo si vyšlapat samotného Poseidona z jezera. Celou cestu vás provází nádherný výhled, který doslova omlazuje duši. Uvidíte mnoho zajímavého – pasoucí se krávy, typická tyrolská obydlí, zázračnou studánku pro zdravé oči nebo chráněné rostlinky.

FOTO: Kostel na Hohe Salve, Foto: Jana Roszková, Topzine.cz

Kostel na Hohe Salve, Foto: Jana Roszková, Topzine.cz

Poslední metry k vrcholu jsou náročné, ale stojí za to. Na vrcholku je kostelík a také hospůdka, kde o víkendech a při pěkném počasí hraje tyrolská hudba a samozřejmě si můžete i skočit. Pohostinnost nezná meze, a dokonce i na toaletě zažijete nezapomenutelný výhled díky speciálně upraveným oknům.

Ať v zimě nebo v létě, je zde prostě krásně. V každé roční době je to ideální dovolená vašich snů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tyrolská dovolená v Rakouských Alpách a Hohe Salve