Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Tygří sameček Alex se stěhuje do Kodaně

Mladý sameček tygra ussurijského Alex se stěhuje do nového domova v kodaňské zoo. V říjnu byl ze ZOO Zlín, na zákadě doporučení koordinátora EEP (Evropského záchranného programu), vyslán na dlouhou cestu. Smutno mu rozhodně nebude. V Kodani na něj čeká tygří samička.

Zdroj: Archiv ZOO Zlín

Převoz probíhal běz jaýchkoliv problémů. Alexe nejprve veterinář uspal a zoologové jej společně s ošetřovateli přenesli k transportní bedně. Tu pak řádně zabezpečenou odvezli k hlavnímu vchodu areálů tygrů, kde již čekal transportní automobil. Převoz zajišťovala nizozemská společnost Ekipa.

Tygři z Česka se podívají do světa

Alexovi dva tygří sourozenci prozatím zůstávají u své matky Tanji. I na ně však už čeká nový domov v zahraničí. Sameček Marty obohatí švédskou tygří expozici a samička Tera poté německou ZOO v Hamburku.

Zdroj: Archiv ZOO Zlín

Od roku 1968 započal ve zlínské zoo chov tygrů ussurijských. Od té doby bylo přivedeno na svět celkem 11 mláďat. Poslední trojlístek mláďat – Alex, Marty a Tera – se narodil 17. července 2009. Narození tygrů znamenalo významnou událost jak pro ZOO Zlín, tak pro celoevropský chov. Protože jejich rodiče nepochází z geneticky příbuzného chovu, jak tomu často bývá, mají mláďata velký genový potenciál.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tygří sameček Alex se stěhuje do Kodaně