Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Tygr a drak: Nejúspěšnější cizojazyčný film se dočká pokračování

FOTO: Shu Lien ve filmu Tygr a drak

Proslulý dobrodružný film Tygr a drak se dočká druhého dílu, tedy dalšího epického příběhu s neumírající láskou. Produkce The Weinstein Company začne natáčet letos v květnu a to v Asii.

FOTO: Shu Lien ve filmu Tygr a drak z roku 2000

Shu Lien ve filmu Tygr a drak z roku 2000. Zdroj: Falcon

Snímek má být pokračováním filmu Tygr a drak z roku 2000, jenž vyhrál přes čtyřicet ocenění, včetně čtyř Oscarů (nejlepší cizojazyčný film, výprava, kamera a hudba), čtyř cen BAFTA a dvou Zlatých glóbů.

Ve Spojených státech film vydělal 128 milionů dolarů a stal se tak nejvýdělečnějším cizojazyčným filmem v historii amerického filmového průmyslu.

Původní režisér Ang Lee se už ovšem na pokračování podílet nebude. Jeho post obsadí také znalec kung-fu Ronny Yu (Freddy vs. Jason, Chuckyho nevěsta). Bojovým choreografem ale stále zůstává Woo-Ping Yuen. Zda se původní hlavní hrdinka Shu Lien (Michelle Yeoh) vrátí také, ještě známé není.

Snímek bude založený na knižním pokračování románové pentalogie spisovatele Wang Du Lu, jehož čtvrtá část sloužila právě jako předloha k původnímu Tygr a drak. Filmové pokračování využívá poslední díl s názvem Silver Vase, Iron Knight.

Scénáře se ujal John Fusco (Ohnivý oceán, Zakázané království). „Knižní předlohy jsou tak rozsáhlé a bohaté. Našel jsem tu postavy i z druhé a třetí knihy, které nám vytvářejí zajímavou směs, a přitom zůstaneme naprosto věrni původnímu materiálu,“ prozradil scenárista.

Natáčení by mělo započít v květnu letošního roku, vstup do zámořských kin je poté plánován na rok 2014.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tygr a drak: Nejúspěšnější cizojazyčný film se dočká pokračování