Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Týden knihoven zprostředkuje mnoho zajímavých setkání

Redakce

Redakce

3. 10. 2010

FOTO: Mr. Paper!SPECIÁL! Již zítra začíná Týden knihoven 2010, a tak jsme se podívali do programu českých knihoven, protože příští týden na čtenáře kromě amnestie dlužníků či burzy knih čeká i mnoho besed a autorských čtení. Namátkou nabízíme některé z nich.

FOTO: Mr. Paper

Usazeni v literatuře, Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Městská knihovna v Prachaticích je zaštiťovatelem pokusu o vytvoření rekordu v počtu čtoucích a poslouchajících.  Akce se 4. října  zúčastní školy mateřské, základní i střední, studenti gymnázia, ale i Dům seniorů a široká veřejnost.

V úterý 5. října se v městské knihovně v Plané nad Lužnicí sejdou nad kávou s Laurinem a Klementem, aby si připomněli sté výročí narození A. Branalda a 20. výročí úmrtí Kamila Lhotáka. Začíná se v 17 hodin, nezapomeňte ani na říjnovou výstavu nazvanou Dědeček automobil.

FOTO: Mr. Paper čte

Sebevzdělávání Mr. Papera, Autor: Martin Koubek, Topzine.cz

Knihovna Jiřího Mahena v Brně taktéž připravila bohatý program, ze všech jeho položek jmenujme alespoň přednášku Humoristé evropského Východu (5. 10., 10. 00), anebo křest knihy a autorské čtení Věry Linhartové, které se uskuteční 8. října v 15 hodin.

Zajímavý program připravila na 5. října i Šmidingerova knihovna ve Strakonicích – speciálně pro nevidomé je zde připraven pořad Zůstává s námi, během něhož budou návštěvníci vzpomínat na Ladislava Smoljaka. 9. října pak můžete ve Strakonicích besedovat s Petrou Procházkovou na téma Žena v muslimském světě.

FOTO: Mr. Paper

Odpočinek u knihy, Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Program je připraven i v menších knihovnách, a tak se třeba5. října v Lysicíh dozvíte mnoho zajímavého o vývoji kulinářství v českých zemích od dob kuchařky Magdaleny Dobromily Rettigové.  V Brumovicích pak můžete 8. října navštívit besedu s autorkou Věrou Řeháčkovou.

Miloš Čermák bude besedovat se čtenáři o elektronických médiích v Knihovně Karla Dvořáčka ve vyškově, a to 5. října.

Osmého října se v Písku můžete zúčastnit přednášky na téma teorie a praxe dabingového překladu, která nese název Jak naučit Homera Simpsona česky. V Jihočeské vědecké knihovně v Českých Budějovicích bude zítra spuštěn program Vracejte kde a kdy potřebujete, tedy: vypůjčené dokumenty budete moci vracet v kterékoli půjčovně Jihočeské vědecké knihovny, nikoli jen tam, kde byly knihy vypůjčeny.

Koncem října, konkrétně 21. 10., zahrají babičky v Hořiněvsi divadlo: spolu s knihovnicemi nacvičily dvě loutkové pohádky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Týden knihoven zprostředkuje mnoho zajímavých setkání