×
TOPZINE.cz

Týden čtení dětem. Celé Česko bude číst těm nejmenším

FOTO: Celonárodní kampaň Celé Česko čte dětem. Zdroj: pořadatel
Celonárodní kampaň Celé Česko čte dětem. Zdroj: pořadatel

Již brzy se rozjede unikátní červnový projekt Týden čtení dětem. Klade si za cíl podpořit předčítání knih dětem, upevnit rodičovské vazby a vzdělávat děti. Čteme dětem dostatečně?

FOTO: Celonárodní kampaň Celé Česko čte dětem
Celonárodní kampaň Celé Česko čte dětem. Zdroj: Celé Česko čte dětem

Týden čtení dětem v České republice patří k tradičním vrcholům celonárodní kampaně Celé Česko čte dětem. Letošní třetí ročník Týdne čtení dětem bude slavnostně zahájen posledního května v Praze a bude probíhat následující týden až do 7. června 2013.

Dětem i jejich rodičům nabídne po celé republice řadu zajímavých aktivit, které jim zpříjemní společnou cestu ke knihám, což je ostatně poselstvím celého projektu.

Společné chvíle čtení v rodině

Kampaň Celé Česko čte dětem je největší svého druhu u nás a zaměřuje se na podporu emočního zdraví dětí a zároveň na budování pevných vazeb v rodině prostřednictvím společného čtení. Na rozdíl od jiných projektů směřujících primárně k rozvoji dětské čtenářské gramotnosti oslovuje také rodiče a další dospělé z nejbližšího okolí dítěte.

FOTO: Loňský ročník Týdne čtení dětem
Loňský ročník Týdne čtení dětem. Zdroj: Celé Česko čte dětem

Celá akce má za sebou již sedm úspěšných let. „Čtení je krásný způsob, jak být spolu. Klíčový je čas strávený s dítětem. Díky společnému čtení se budují pevné vazby v rodině a sdílí se společný prostor, čas a emoce, což je dnes, v době virtuálních členů rodiny jako je počítač, televize nebo mobil, podstatná věc,“ říká Eva Katrušáková, zakladatelka neziskové organizace Celé Česko čte dětem.

Záštitu nad konáním kampaně Celé Česko čte dětem převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvo kultury, Národní knihovna a Dětský fond OSN UNICEF. Od roku 2006 projekt zaštiťoval i prezident Václav Havel.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..