Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Twilight sága: Zatmění na DVD: Milovaný filmový průšvih už můžete mít doma

Eliška Nová

Eliška Nová

6. 3. 2011

Třetí díl z Twillight ságy dorazil na DVD. Všechny fanynky si ho patrně už zakoupily a ukrývají tak doma největší poklad. Jenže není všechno zlato, co se třpytí.

Edward a Bella. Tahák dneška. Zdroj: distributor filmu

Film

Jednička způsobila celý tenhle humbuk. Budiž, řekli si někteří. Jenže přišla dvojka, které se nedalo odpustit už nic. Ze tří dílů, které jsme zatím mohli vidět, byla nejslabší. Trojce se totiž, byť to není záměr, můžete aspoň trochu zasmát. Tedy pokud se nebudete zalykat slzami, které prolijete nad ztracenými dvěma hodinami.

Rozsáhlou recenzi Zatmění si přečtěte tady!

Kristen Stewart v roli Belly má neměnný výraz. V posteli s Edwardem, když se líbá s Jacobem, když se dozví, že ji chce někdo zabít. Po emocích byste pátrali jen marně. Nepochopitelný je pak i výkon Roberta Pattisona. Už ukázal, že to umí i lépe. Tady jenom mrhá svým talentem. Hrůzostrašnost herecké trojice pak doplňuje Taylor Lautner.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/2010_twilight-saga-eclipse/]

Trapnost nad trapností pak přichází, když Bella pozdraví vlka: Ahoj Jakeu. A proč proboha ve studeném Forks běhají vlkodlaci v lidské podobě nazí? Ne, není to sexy! Jedinou kladnou emoci, kterou vyvolávají, je upřímný smích.

Jenže to je špatně. Zatmění není žánrově komedie. Škoda, že to tvůrci vzali tak vážně. Možná by se tak dalo vytřískat i něco lepšího než jen velice špatný romantický akční horor. Některé scény sice neuhlídali a jsou naprosto absurdní, ale účelově bavit nechtějí.

Samozřejmě, film nedovoluje víc než knižní předloha, která je stejně špatná. Jenže ono je to ke všemu ještě debilní. Scéna, kdy se oba chlapci dohadují nad Belliným prokřehlým tělem ve stanu, je vrchol kýče a nevkusu. Nehledě na nedomyšlený průběh dalšího, kdy Bella běhá po horách v košili s krátkým rukávem. Stejně jako ubohost dialogu: „Miluješ ho.“ „Ale tebe miluju víc.“ „Já vím.“

Prostě a jednoduše. Celá Twilight sága, volume jedna, dva i tři a předpokládejme, že čtyřka se brzy zařadí, sice v kinech trhá rekordy, ale do kvalitní filmografie nepatří. Svoje místo má mezi třináctiletými fanynkami, které v kinosálech a doma u televizních obrazovek slintají. Každá doba má své slinotvůrce. V té současné je to Edward Cullen (pozor, nepleťme si ho s Romeem, ten má jiné grády). Ničím jiným není.

DVD

Na vybavenější dvd si budou muset fanynky ještě počkat. Zatmění má jenom dva bonusy, a to audio komentář Kristen Steward a Roberta Pattisona a Stephenie Meyer s Wyckem Gofreym. Tedy autorkou knižní předlohy a producentem. Nabízí samozřejmě i výběr kapitol a originální a české znění. Nic speciálního.

Twilight: Zatmění (Twilight: Eclipse)

Akční / Romantický / Horor / Thriller
USA, 2010, 124 min

Režie: David Slade
Hrají: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Ashley Greene, Taylor Lautner, Peter Facinelli, Jackson Rathbone, Kellan Lutz, Nikki Reed, Bryce Dallas Howard, Dakota Fanning, Elizabeth Reaser, Jack Huston, Billy Burke, Jodelle Ferland

Zvuk: český 5.1, anglický 5.1
Titulky: české, slovenské, anglické
Bonusy: Audio komentář – Kristen Steward, Robert Pattison, Audio komentář – Stephenie Meyer, Wyck Gofrey

Hodnocení filmu: 2**
Hodnocení DVD: 1*

Edward a Bella. Trhák dneška. Zdroj: distributor filmu

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Twilight sága: Zatmění na DVD: Milovaný filmový průšvih už můžete mít doma