Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Twilight sága: Rozbřesk: část 1. Fotky z líbání ve vodě slibují žhavou podívanou!

Upíři, láska, přátelství, nebezpečí, nenávist, odhodlání a obětování. Tak bychom mohli stručně vystihnout všechny díly Twilight ságy, kterou na svět přivedla spisovatelka Stephenie Meyerová v roce 2005. Nyní se můžete podívat na bohatou fotogalerii k první části posledního dílu!

Jedna z nejznámějších fotek ke třetímu Zatmění, jak bude vypadat čtyřka?, Zdroj: distributor filmu

Po roce a pěti měsících budeme svědky pokračování slavných románů o upírech a jejich vášni a touze zabíjet. Až na jeden kmen – rodina Cullenových, tzv. vegetariáni, si k sobě připoutali (stručně řečeno, jeden člen – Edward) smrtelnici Bellu Swan. Ani ji už ale v posledním díle podle autorky Stephenie Meyer nečeká procházka růžovou zahradou. Možná až na konci.

A co se bude dít mezi tím? Bella (Kristen Stewart) se s pomocí kamarádky a členky rodu Cullenů Alice (Ashley Green) připravuje na svatbu se svou životní láskou Edwardem (Robert Pattinson). Ve třetím díle (Zatmění) dostala ultimátum, že její touhu stát se upírkou splní Edward až ve chvíli, kdy si ho vezme. A protože je Bella upírským světem posedlá a zcela se mu oddala, nemá důvod o sňatku pochybovat.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/twilight-saga-rozbresk/]

Na svatbě se sejdou všichni hosté, upíři a taky jejich protivníci, zároveň však Bellini přátelé – vlci s jejím ctitelem Jacobem Blackem (Taylor Lautner). Po svatbě Bella odjíždí s Edwardem na líbánky na ostrov Esmé, což je jméno i matky Edwarda. A právě zde si po svatební noci uvědomuje, že žít jako člověk není zas tak špatné. Ovšem i tuto myšlenku musí brzy zavrhnout, protože zjišťuje, že je těhotná. A na plátně je další problém. Dítě, které Bella nosí pod srdcem, je upír, a to Bellino tělo nezvládá. Edward domlouvá s otcem Carlislem (Peter Facinelli) okamžité zničení plodu a následný návrat domů, do Forks.

Po návratu do Forks se o celé situaci dozví i kmen vlků a Jacob, stále zblázněný do Belly, chce zasáhnout. I proto, že jejímu otci Charliemu (Billy Burke) není povoleno vidět svou dceru, která údajně trpí nevyléčitelnou chorobou. Jacob se po čase dozvídá pravdu o těhotenství a pomáhá Cullenovým i s problémy, které se vyskytují v jeho smečce. Vlkodlaci byli vždy proti upírům a Jacobovy návštěvy v jejich domě jeho zarostlé přátele trochu rozčilují. Bella stále bojuje o život, ale čím je dítě silnější, tím víc ona slábne.

Jak nakonec její těhotenství dopadne, zdali zůstane navždy smrtelnicí, a nebo třpytivou upírkou a co všechno s tím ještě Jacob bude mít společného, se dozvíme v listopadu 2011 a 2012, neboť se tvůrci snímku inspirovali posledním Harrym Potterem a film rozdělili na dvě části.

Už 18. listopadu 2011 se dozvíme odpovědi na polovinu z těchto otázek. Prozatím se můžete podívat na naši bohatou fotogalerii!

Twilight sága: Rozbřesk: část 1. (Twilight Saga: Breaking Dawn: The Part One)

Fantasy/Romantický/Thriller
USA, 2011

Režie: Bill Condon
Hrají:
Kristen Stewart, Robert Pattinson, Peter Facinelli, Kellan Lutz, Ashley Greene, Jackson Rathbone, Nikki Reed, Taylor Lautner, Elizabeth Reaser, Maggie Grace, Dakota Fanning, Anna Kendrick, MyAnna Buring, BooBoo Stewart, Michael Welch, Rami Malek, Christian Camargo, Mía Maestro, Christian Serratos, Billy Burke, Sarah Clarke, Julia Jones, Alex Meraz, Gil Birmingham, Kiowa Gordon, Justin Chon, Chaske Spencer, Bronson Pelletier, Tinsel Korey, Andrea Gabriel, Noel Fisher

Premiéra v ČR: 18. listopadu 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Twilight sága: Rozbřesk: část 1. Fotky z líbání ve vodě slibují žhavou podívanou!